I Niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego 2021 r.

← wróć do listy

I Niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W głębokim przeżyciu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne, zatem dziś o godz. 18.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Msza św. wieczorna – bez kazania – po nabożeństwie Gorzkich Żali. Zaś w każdy piątek zapraszamy na Nabożeństwo Drogi krzyżowej; dzieci na godz. 17.00; dorosłych na godz. 18.30, młodzież na godz. 20.00.
 2. Dzisiaj o godz. 15.00 rozpocznie się w Sanktuarium Dzień skupienia dla Sióstr zakonnych, realizujących zakonny charyzmat w naszym Mieście.
 3. W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; w środę o godz. 13.30 spotkanie dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św., w sobotę kandydaci na ministrantów o godz. 10.00; natomiast ministranci
  i lektorzy  o godz. 11.00; spotkanie scholi z s. Joelą w sobotę o godz. 14.00
  w sali przy Sanktuarium. 
 4. Tradycją tego miejsca jest, że w okresie Wielkiego Postu składamy ofiary
  u Siostry Julity – zakrystianki,  przeznaczone na Boży Grób i kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkich darczyńców ogarniamy naszą modlitwą prosząc Boga, by błogosławił i wspierał w codzienności.
 5. Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. 
 6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Życzmy sobie, abyśmy pamiętali w codziennych chwilach naszego życia, że odnowa i nawrócenie możliwe są tylko dla tego, kto krzyżowi mówi „tak”, a nadto wszystkim wiernym życzymy głębokich przeżyć w czasie Gorzkich Żali, Dróg Krzyżowych oraz wytrwałości w realizacji wielkopostnych postanowień.