II Niedziela Adwentu – 8 grudnia 2019

← wróć do listy

II Niedziela Adwentu – 8 grudnia 2019

1.    Informujemy wszystkich wiernych, że rekolekcje adwentowe w Sanktuarium rozpoczną się w przyszłą Niedzielę tj. 15 grudnia i trwać będą do środy włącznie a prowadzić je będzie Ks. Wojciech Świderski – pallotyn.  Program rekolekcji jest wyłożony na stolikach przy wejściu do Sanktuarium.

2.    W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 8.30,  której przewodniczyć będzie J. E. Ks. Bp Damian Muskus, będzie miała miejsce uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju. Betlejemskie Światło Pokoju to nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. Po raz 29 z rąk słowackich skautów harcerze Związku Harcerstwa Polskiego otrzymają płomień zapalony w Grocie Narodzenia Pana Jezusa. Zatem w Sanktuarium Narodowym Pani Fatimskiej, pod hasłem „Światło, które daje moc…”, rozpocznie się tegoroczna sztafeta Światła, dzięki której Betlejemskie Światło dotrze do wszystkich parafii, naszych domów, szkół, szpitali, urzędów i towarzyszyć nam będzie podczas wigilii. Wszystkich wiernych serdecznie zapraszamy.

3.    Msze św. Roratnie ku czci NMP mają miejsce w Sanktuarium o godz. 6.00 a dla dzieci; od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.  Wszystkich parafian serdecznie zachęcamy do udziału w tej Eucharystii.

4.    Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas – w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” znajdują się w pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami przy wejściu do parku fatimskiego. Są tam również materiały związane z Orędziem Matki Bożej w Fatimie oraz tym miejscem i prasa katolicka,  natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim wiernym życzmy obfitości Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu a wpatrzeni w Matkę Bożą chciejmy przeżywać wraz z Maryją święty czas Adwentu.