​​II Niedziela Wielkanocy – 7.04.2024 r.

← wróć do listy

​​II Niedziela Wielkanocy – 7.04.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj przeżywamy w kościele Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Każdy z nas ma aż nazbyt wiele powodów do wdzięczności względem Boga, który nieustannie ogarnia nas pełnym miłości spojrzeniem. Zechciejmy zatem wniknąć w tajemnicę Jego Miłości, biorąc do ręki duchowy „Dzienniczek” św. Siostry Faustyny – Apostołki Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy też w dniu dzisiejszym do udziału w nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia, które rozpocznie się o godz. 15.00.

2. We wtorek na Mszy św. o godz. 19.00 J. E. Ks. Bp Damian Muskus udzieli sakramentu bierzmowania Młodzieży naszej parafii. Wszystkich wiernych serdecznie zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu. 

3. Również we wtorek 9 kwietnia o godz. 20.00 w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi rozpocznie się spotkanie dla tych, którzy pragną kontynuować doświadczenie Seminarium odnowy wiary.

4. W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; w piątek o godz. 18.00 spotkanie dla uczniów klas VI,  a o godz. 19.00 dla uczniów klas VII. 

5. Dzisiaj trwają wybory samorządowe w naszej OjczyźnieUsilnie zachęcamy wszystkich do udziału w tych wyborach. Pamiętajmy, że raz na 5 lat decydujemy, kto 
i wespół z kim będzie gospodarzem naszej małej Ojczyzny. Niech nasz głos przyczyni się do tego, by zostali wybrani ludzie dobrzy, mądrzy, pracowici i uczciwi a nade wszystko ludzie sumienia potrafiący służyć innym w trosce o dobro naszej społeczności oraz tych, którzy do nas przybywają.

6. Jednocześnie informujemy, imieniem Burmistrza naszego Miasta, że od tych wyborów następuje zmiana siedziby Obwodowej Komisji Wyborczej nr 4 w Zakopanem. Lokal wyborczy przeniesiony został z D. W. „APENA”, ul. Osiedle Krzeptówki 87 do Restauracji „Pod Strzechą” przy ul. Skibówki 29. Zatem Mieszkańcy następujących ulic: ul. Droga do Walczaków od nr 13 do końca, Krzeptówki, Krzeptówki Boczne, Krzeptówki Potok, Mraźnica, Przewodnika Józefa Krzeptowskiego, Szymona Zaryckiego, Osiedle Krzeptówki, Osiedle Krzeptówki Potok od dziś będą głosować w nowym miejscu. 

7. Kolejny raz informujemy, że na Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  

8. W pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Trwajmy w Chrystusowej miłości starając się w codzienności żyć wg. ewangelicznych wartości. A w tym zadaniu niech nas wspiera Boże błogosławieństwo i prowadzi Pani Fatimska.