II Niedziela zwykła – 15.01.2023 r.

← wróć do listy

II Niedziela zwykła – 15.01.2023 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W środę rozpoczyna się w Kościele mający już ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność są słowa „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”. Zatem w tych dniach chrześcijanie różnych Kościołów mając na uwadze swoje własne winy i grzechy, które doprowadziły do podziałów, oraz pamiętając o testamencie Chrystusa z Wieczernika „aby wszyscy byli jedno”, modlą się wspólnie do Boga o dar jedności między nimi. Nie zapomnijmy o tej modlitwie.
 • Szczególnym patronem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan jest św. Paweł Apostoł ale także św. Wincenty Pallotti – założyciel Zjednoczenia i Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego – Księży Pallotynów i Sióstr Pallotynek. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali w Sanktuarium Uroczystość ku czci św. Wincentego Pallottiego
  – założyciela Zjednoczenia i
  Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego – Księży Pallotynów i Sióstr Pallotynek. W związku z powyższym serdecznie zapraszamy na Mszę św. koncelebrowaną o godz. 11.30, której przewodniczyć będzie Ks. Jan Oleszko SAC – Sekretarz naszej Prowincji ds. Misji.
 • W czwartek o godz. 20.00 Godzina Uwielbienia wraz z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie naszych parafian oraz wszystkich wiernych.
 • W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; w poniedziałek o 14.15 dla Dzieci komunijnych; w środę o 18.00 dla uczniów klas VI; w piątek o 18.00 dla uczniów klas VII a zbiórka dla kandydatów na ministrantów w sobotę o 10.00 zaś dla ministrantów o godz. 11.00.
 • W naszym Mieście trwa – pod Patronatem Metropolity Krakowskiego XIV edycja Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych pt. „Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodziył…”. W ramach tego festiwalu w piątek po Mszy św. wieczornej w Sanktuarium rozpocznie się koncert kolędowy Sławka Uniatowskiego. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy.
 • Od trzech lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1,5% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1,5% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.
 • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i sanktuaryjne kalendarze na rozpoczęty rok 2023, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Wszystkim wiernym życzymy dobrych dni w nowym tygodniu. Niech ten tydzień będący modlitwą o jedność chrześcijan będzie czasem doświadczenia jedności, pokoju i miłości
w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach.