III Niedziela Wielkanocy – 18.04.2021 r.

← wróć do listy

III Niedziela Wielkanocy – 18.04.2021 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele Katolickim w Polsce Niedzielę Biblijną i już V Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Tą niedzielą rozpoczyna się także 13 Tydzień Biblijny, który będzie trwał do soboty 24 kwietnia 2021 a motywem przewodnim tego tygodnia są słowa: Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”. Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. Niedziela Biblijna od 2017 r. jest także Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Ogólnopolskie uroczystości związane z V Narodowym Czytaniem Pisma Świętego odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie oraz na Jasnej Górze.Głównym celem Narodowego Czytania Pisma Świętego i rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, jest zaproszenie wierzących do osobistej, codziennej lektury oraz rozważania fragmentu Pisma Świętego, który otrzymujemy w kościele”. Weźmy do ręki Księgę Pisma Świętego i czytajmy ją, rozważając Jej słowa.
  2. Dzisiaj o godz. 15.00 rozpocznie się Dzień skupienia dla Sióstr zakonnych, realizujących zakonny charyzmat w naszym Mieście.
  3. Jeszcze raz informujemy, że na Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  
  4. W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; w poniedziałek o godz. 20.00 dla Rodziców, których Dzieci w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej; w środę o godz. 13.30 spotkanie dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św., w sobotę kandydaci na ministrantów o godz. 10.00; natomiast ministranci i lektorzy  o godz. 11.00; spotkanie scholii z s. Joelą w sobotę o godz. 14.00 w sali przy Sanktuarium. 
  5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. Zaś w trudzie i odpoczynku niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.