III Niedziela Wielkiego Postu – 8 marca 2026 r.

← wróć do listy

III Niedziela Wielkiego Postu – 8 marca 2026 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.   Dziś o godz. 18.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przypominamy również,   że w każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej; dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.30; dla młodzieży o godz. 20.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – ma obowiązek uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych.

2.  Za tydzień  tj. w IV Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczyna się w naszej parafii
i w Sanktuarium czas rekolekcji wielkopostnych. Rekolekcje będą trwały do środy włącznie. Prowadzić je będzie Ks. Mateusz Mickiewicz – kapłan archidiecezji warszawskiej, studiujący w Rzymie. Więcej informacji
o rekolekcjach przekażemy w przyszłą niedzielę.

  3.   W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; w piątek o 15.30    

spotkanie dla dzieci komunijnych.

  4.  Tradycją tego miejsca jest, że w okresie Wielkiego Postu składamy ofiary u Siostry Julity,  przeznaczone na Boży Grób oraz kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkich darczyńców ogarniamy naszą modlitwą prosząc Boga, by błogosławił i wspierał w ich codzienności.

  5.  Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1,5% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując tego aktu wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

6.  Otwarty jest sklepik z Pamiątkami i Dewocjonaliami, który znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znaleźć tam można publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca
i modlitewnik fatimski oraz Baranki Wielkanocne rozprowadzane przez Caritas. Przy sklepiku czynna jest codziennie kawiarenka Amakuru w godz. 8.30 – 17.00, gdzie można napić się kawy prosto z Afryki. Tym bardziej zachęcamy Państwa bo dochód ze sprzedanej kawy będzie przeznaczony na budowę szkoły w Kibeho. Natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje: indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Jakie są życzenia na najbliższy tydzień? Oby czas Wielkiego Postu uświadomił nam, że każdy z nas ma być zwierciadłem Boga w świecie: zauważmy, aby woda odbijała niebo, nie musi być głęboka, wystarczy, że będzie czysta… Bóg przyciąga czyste serca, a czyste serca przyciągają Boga. Niech Bóg błogosławi wszystkim Kobietom.