III Niedziela zwykła – 24.01.2021 r.

← wróć do listy

III Niedziela zwykła – 24.01.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie
1. W naszym Mieście trwa XII edycja Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych pt. „Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodziył…”. W ramach tego festiwalu w święto Ofiarowania Pańskiego tj. 2 lutego po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 w Sanktuarium rozpocznie się koncert kolędowy w wykonaniu zespołu Harni. Wszystkich wiernych serdecznie zapraszamy.

2. W przyszły wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w Sanktuarium jak każdej niedzieli. Poświęcenie gromnic będzie miało miejsce na każdej Mszy św. Ten dzień jest jednocześnie Dniem Życia Konsekrowanego. W związku z powyższym o godz. 14.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. dla Sióstr zakonnych i Osób Bogu poświęconych. Przypominamy, że Ofiary złożone na tacę w tym dniu są 
w całości przeznaczone na zakony klauzurowe – w naszym przypadku będą wsparciem dla Sióstr Karmelitanek z Zakopanego.
 Również w tym dniu na Mszy św. o godz. 17.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia i wręczenia dzieciom przystępującym w tym roku szkolnym do pierwszej komunii świętej – książeczek do nabożeństwa. W związku z powyższym na tę Mszę św. zapraszamy w sposób szczególny Dzieci i ich Rodziców. 
3. W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; w środę o godz. 13.30 spotkanie dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św., w sobotę kandydaci na ministrantów o godz. 10.00; natomiast ministranci i lektorzy  o godz. 11.00.

4. Doświadczenie Mszy św. Roratnich dla Dzieci, podczas których s. Joela, dzieląc się swoimi talentami – posługiwała z gitarą – podpowiada nam by podjąć próbę zgromadzenia Dzieci chętnych do śpiewania. Pierwsze spotkanie dla tej Wspólnoty będzie miało miejsce w najbliższą sobotę o godz. 14.00 w sali przy furcie. 
5. Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim wiernym z naszej parafii a także wypoczywającym w Zakopanem życzymy doświadczenia ludzkiej dobroci i życzliwości a przede wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa.