Niedziela Palmowa – 10 kwietnia 2022 r.

← wróć do listy

Niedziela Palmowa – 10 kwietnia 2022 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywamy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Obrzęd poświęcenia palm na każdej Mszy św., natomiast uroczyste, połączone z procesją na Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30, wieczorem zaś o godz. 18.30 ostatnie w tym Wielkim Poście nabożeństwo Gorzkich Zali z kazaniem pasyjnym. 
  2. Jutro od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii a w pomieszczeniu
    z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajdują się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się „baranki wielkanocne”, rozprowadzane przez Caritas, publikacje o tematyce fatimskiej i prasa katolicka, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje mszalne; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe. 
  3. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w okresie Wielkiego Postu składali i nadal składają ofiary na Boży Grób i kwiaty do Bożego Grobu. Niech ta hojność, będzie nagrodzona Bożym błogosławieństwem i doświadczeniem opieki Pani Fatimskiej.

Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Ofiary w tym dniu złożone na tacę są przeznaczone dla biednych i potrzebujących. Zachęcamy wiernych do adoracji przy Ołtarzu Wystawienia do godz. 22.00. 

W Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godz. 15.00. O godz. 19.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej – zakończona przeniesieniem Najśw. Sakramentu do grobu. Po liturgii przez całą noc adoracja przy Grobie Pańskim wg. przygotowanego programu, znajdującego się przed wejściem do świątyni. Zachęcamy wszystkich parafian; dorosłych, Młodzież i Dzieci do warty przy Grobie Pańskim w strojach regionalnych aż do Liturgii Wigilii Paschalnej. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły
i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny,
począwszy od godz. 9.00 do godz. 16.00. 

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00 na placu przed kościołem, gdzie nastąpi obrzęd poświęcenia ognia, następnie dalsza część Wigilii Paschalnej
z obrzędem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych – dlatego prosimy o przyniesienie świec. 

Przez wszystkie dni Triduum Paschalnego zbiórka dla ministrantów i lektorów o godz. 10.00.

Spowiedź święta  w Sanktuarium ma miejsce każdego dnia a w Wielki Czwartek od godz. 9.00 – 18.00. W Wielki Piątek; od godz. 8.00 – 18.00, następnie od godz. 22.00 aż do godz. 18.00 w Wielką Sobotę. Jednocześnie informujemy, że zarówno w Wielki Czwartek,
w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 7.30 będzie miała miejsce wspólna Jutrznia. Serdecznie zapraszamy.

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego  – Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00. Niech ta procesja będzie naszym wyznaniem wiary i wyrazem wdzięczności za dar odkupienia. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.

W Wielkim Tygodniu niech nam błogosławi i wspiera Bóg w Trójcy Świętej Jedyny
a przeżycia w czasie Triduum Paschalnego niech umocnią naszą wiarę w Jezusa Chrystusa, który życie dał, byśmy życie mieli i mieli je w obfitości.