Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24 maja 2020 r.

← wróć do listy

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24 maja 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Jutro 25 maja przypada 13 rocznica śmierci śp. Ks. Mirosława Drozdka – pallotyna, proboszcza, kustosza, twórcy i budowniczego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Jak wszyscy wierzymy i ufamy, śp. Ks. Mirosław Drozdek zdobył miejsce w Domu Ojca i raduje się swą obecnością przed Obliczem Boga. Niech ten dzień w Sanktuarium i naszej parafii będzie wyrazem modlitewnej wdzięczności za dar jednego życia wyrażającego się w dziele, które stworzył. Wszystkich wiernych zapraszamy na nabożeństwo majowe i wieczorną Eucharystię. 2. Dzień Matki – święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich Matek i wszystkich Kobiet.  Znamy takie ręce, które zawsze błogosławią, znamy takie oczy, które śmieją się, gdy ktoś jest w pobliżu, płaczą, kiedy nikt nie widzi. Znamy takie serce, które nigdy nie przestaje kochać, a choć zbolałe, zawsze przebacza. To ręce, oczy i serce matki. Nie jest przesadą stwierdzenie, że wszystko, co posiadamy najcenniejszego w naszej osobowości, zawdzięczamy swojej Matce. W naszej polskiej rzeczywistości tak piękną rolę pełni kobieta – Matka, Matka Polka, która tak pieczołowicie pielęgnuje najcenniejsze wartości tradycji, kultury i religii. Jest rozmodlona i troskliwa, całe serce wkłada w dom i rodzinę. Jest sumieniem mężczyzny – ojca, jest wychowawczynią dzieci, stojąc na straży wiary, moralności, oraz ogniska domowego. Zasługuje na głęboki szacunek i miłość. Wszystkim Matkom i Kobietom dziękujemy za to, że dzięki Nim świat jest piękniejszy i lepszy, oraz polecamy Je modlitwom wszystkich wiernych. W ten dzień po Mszy św. wieczornej spotkanie w Sanktuarium dla członków Żywego Różańca.  
3. Przypominamy także, że w Sanktuarium ma miejsce całodzienna spowiedź a uczynimy zadość jednemu z przykazań kościelnych, które mobilizuje nas do przeżycia Sakramentu Pojednania i Komunii Świętej w okresie Wielkanocy gdy przystąpimy do tego sakramentu między Wielkanocą a Uroczystością Trójcy Świętej. Proszę Was, abyśmy o tym nie zapomnieli.   
4. Przypominamy wszystkim wiernym, że w Sanktuarium ma miejsce całodzienna Adoracja Najśw. Sakramentu, która rozpoczyna się po Mszy św. porannej i trwa do wieczora z przerwą na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny i powstrzymanie panującej pandemii. 
5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Życzmy sobie, byśmy zdecydowanie bardziej ufali Panu i Jego Matce, wówczas nigdy nie doznamy rozczarowań, bo On zawsze jest wierny obietnicom. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.