Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 2020 r.

← wróć do listy

Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. W Sanktuarium Msze Św. są sprawowane wg porządku niedzielnego. Zazwyczaj w tego dnia  po południu udawaliśmy się na cmentarze i groby naszych bliskich, biorąc udział w modlitewnych procesjach za zmarłych spoczywających  na cmentarzach przy ul. Nowotarskiej i w Kościelisku, które rozpoczynały się o godz. 14.00. Biorąc pod uwagę fakt istniejącej pandemii i  zagrożeń a nade wszystko fakt zamknięcia cmentarzy przez 3 dni, informujemy, że nabożeństwa na cmentarzach zostały odwołane.
  W związku z powyższym wszystkich serdecznie zachęcamy do modlitwy wspólnotowej w świątyniach lub modlitwy  osobistej za naszych bliskich zmarłych, błagając miłosiernego Boga o dar nieba dla nich. Jednocześnie informujemy, że w związku z trwającą pandemią Penitencjaria Apostolska zdecydowała o możliwości zyskania odpustu zupełnego nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, ale przez cały miesiąc listopad. Odpust ten mogą zyskać osoby nawiedzające cmentarz i odmawiające – chociaż krótką modlitwę za zmarłych.
 2. Jutro przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Tego dnia Msze św. w Sanktuarium będą sprawowane o godz. 7.00; 12.00; 17.00 i 19.00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota  miesiąca.
  W pierwszy czwartek od godz. 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu w intencji uproszenia licznych i świętych powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych.
  W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii. Spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo- sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Maryjny.
 4. W środę nabożeństwem różańcowym rozpocznie się spotkanie dla Członków Żywego Różańca.
 5. Przez cały listopad wspólnie będziemy modlić się za naszych zmarłych wypisanych na kartkach wspominkowych, podczas codziennych Mszy św. listopadowych i nabożeństwa różańcowego. Kartki są wyłożone na stoliku przy wejściu do kościoła. Składamy je – zwyczajem minionych lat – w zakrystii Sanktuarium.
 6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast
  w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Listopad to czas szczególnej pamięci o zmarłych. Idąc na cmentarze składamy na grobach naszych bliskich kwiaty zapalamy znicze. Zechciejmy ten gest wynikający z wdzięczności i wiary pogłębić przez modlitewną pamięć. A nasze zamyślenie o śmierci niech stanie się okazją do odnowienia wiary w życie wieczne