VI Niedziela Wielkanocna – 9.05.2021r.

← wróć do listy

VI Niedziela Wielkanocna – 9.05.2021r.

  Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W czwartek – 13 maja przypada 104 rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie a zarazem 40 rocznica zamachu na życie św. Jana Pawła II na pl. Św. Piotra w Rzymie. Tego dnia w Sanktuarium, będącym Votum wdzięczności za cud darowanego życia, rozpoczyna się  czas nabożeństw fatimskich. W tym roku początek uroczystości fatimskich, będziemy celebrować razem z  J. E. Ks. Abp Tadeuszem Wojdą – Metropolitą Gdańskim. Program modlitewny tego dnia będzie następujący; godz. 15.00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, o 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie Msza św., której przewodniczyć będzie J. E. Ks. Abp Tadeusz Wojda, o 21.00 Apel Maryjny i procesja światła w parku fatimskim, która zakończy dzień 104 rocznicy Objawień w Fatimie.
  2. W przyszłą niedzielę w Sanktuarium przypada pierwsza w tym roku „niedziela fatimska”. Uroczystościom fatimskim, przewodniczyć będzie J. E. Ks. Bp Adrian Galbas z diecezji ełckiej. Program tych uroczystości będzie następujący; Msze św. w Sanktuarium; o godz. 7.00, 8.30, 11.00; 17.00 i o godz. 19.00. O godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim i o godz. 11.00 – uroczysta Msza św. Rok w rok tego dnia o godz. 15.00 – rozpoczynała się uroczysta procesja Maryjna z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem z  udziałem Orkiestry Dętej i banderii konnej. Ze względu na wciąż panujące ograniczenia sanitarne związane z pandemią to wydarzenie zostaje odwołane. Zachęcamy wszystkich wiernych do indywidualnej modlitwy za Kościół Święty naszą Ojczyznę oraz dar powstrzymania pandemii. Informujemy także, że wszystkie uroczystości są transmitowane na stronie www.smbf.pl
  3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 będzie miała miejsce uroczystość
    I Komunii Świętej.
    Jednocześnie przypominamy Dzieciom i ich Rodzicom, że najbliższy tydzień  – jest tygodniem eucharystycznym. Msza św. dla dzieci i ich Rodziców o godz. 17.00. 
  4. W przyszły poniedziałek tj. 17 maja  będziemy gościć w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i TV Trwam. Mszy  św. wieczornej, która rozpocznie się o godz. 18.20 będzie przewodniczyć Ksiądz Prowincjał  Zenon Hanas SAC. Program modlitewnego spotkania z Rodziną Radia Maryja rozpocznie się o godz. 17.30. Wszystkich zachęcamy do udział we wspólnej modlitwie.
  5. Nabożeństwa majowe w Sanktuarium w dni powszednie; dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, natomiast dla dorosłych o godz. 18.30. 
  6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkich zgromadzonych w Sanktuarium oraz naszych bliskich niech umacnia, krzepi i sił dodaje błogosławieństwo Trój-Jedynego Boga – Ojca, Syna i Ducha Świętego.