XIV niedziela zwykła – 07.07.2024r.

← wróć do listy

XIV niedziela zwykła – 07.07.2024r.

W sobotę przypada 13 dzień miesiąca lipca „czuwanie fatimskie”Program lipcowego czuwania fatimskiego jest następujący; 

o godz. 15.00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 – pokutny różaniec fatimski a po jego zakończeniu uroczysta Msza św., zaś o godz. 21.00 – Apel Maryjny w Sanktuarium i procesja światła w parku fatimskim. Wszystkich parafian, pielgrzymów oraz wypoczywających w górach serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

2. Za tydzień w niedzielę przypadają uroczystości fatimskie. W związku z tym 
w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Pozostałe Msze św. bez zmian. Tego dnia o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim,  a o godz. 11.00 – uroczysta Eucharystia, której przewodniczyć będzie J. E. Ks. Bp Sławomir Oder z diecezji gliwickiej. Uroczystości fatimskie są czasem modlitwy za cały Kościół Powszechny z Jego Pasterzem Franciszkiem i naszą Ojczyznę  – wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

3. Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Pani Fatimskiej na Krzeptówkach informujemy, że o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w intencji całego Kościoła i naszej Ojczyzny; o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. A z Sakramentu pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 do 18.00

4. Otwarty jest sklepik z Pamiątkami i Dewocjonaliami, który znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znaleźć tam można publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski. Przy sklepiku czynna jest codziennie kawiarenka Amakuru w godz. 8.30 – 17.00,gdzie można napić się kawy prosto z Afryki. Tym bardziej zachęcamy Państwa bo dochód ze sprzedanej kawy będzie przeznaczony na budowę szkoły w Kibeho. Natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje: indywidualne, gregoriańskie, zbiorowei wieczyste. 

Trwają wakacje – zatem czas wypoczynku – a my wszystkim wypoczywającym 
i pracującym życzymy błogosławionej niedzieli i dobrych dni w tym tygodniu.