XV Niedziela zwykła – 12 lipca 2020 r.

← wróć do listy

XV Niedziela zwykła – 12 lipca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Jutro przypada 13 dzień miesiąca lipca „czuwanie fatimskie”Program lipcowego czuwania fatimskiego jest następujący; o godz. 15.00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 – pokutny różaniec fatimski a po jego zakończeniu uroczysta Msza św. z kazaniem, zaś o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski w Sanktuarium i procesja światła w parku fatimskim. Wszystkich parafian, pielgrzymów oraz wypoczywających w górach serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

2. W najbliższą niedzielę przypadają uroczystości fatimskie. W związku z tym w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Pozostałe Msze św. bez zmian. Tego dnia o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim, a o godz. 11.00 – uroczysta Eucharystia. Uroczystości fatimskie są czasem modlitwy za cały Kościół Powszechny z Jego Pasterzem Franciszkiem i naszą Ojczyznę – wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej modlitwie, także o łaskę powstrzymania rozpowszechniania się wirusa zagrażającemu naszemu życiu i bezpieczeństwu.

3. W trzeci czwartek miesiąca od paru lat ma miejsce w Sanktuarium o godz. 20.00 Godzina uwielbienia z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Podobnie jak od wielu lat ma miejsce codzienne adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi. I tak pozostanie dalej.Jednak dzisiaj świat, człowiek bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje modlitwy. W związku 
z powyższym proponujemy w każdy czwartek – w miesiącach wakacyjnych – godzinną adorację przy papieskim ołtarzu w parku fatimskim. Adoracja rozpocznie się w godz. od 20.00 i zakończy o 21.00 Apelem jasnogórskim. Wszystkich wiernych, nade wszystko tych, którzy wypoczywają w Zakopanem serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie w intencji uproszenia daru pokoju w naszych sercach, w naszych Rodzinach, Ojczyźnie i świecie. 

4. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie ma miejsce II tura wyborów Pana Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Mimo trudności związanych z pandemią, w duchu odpowiedzialności za losy Polski i w trosce o dobro wspólne, proszę wszystkich uprawnionych, w tym także tych, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w pierwszej turze wyborów prezydenckich, o udział w głosowaniu w drugiej turze. Niech każdy odda głos zgodnie ze swym sumieniem, mając na uwadze godność ale też ład moralny i gospodarczy naszej Ojczyzny.

5. W sobotę o godz. 20.00 w Sanktuarium rozpocznie się koncert polskiej, wokalnej muzyki sakralnej, poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Koncerty wykona proMODERN sekstet wokalny muzyki współczesnej, a w programie znajdą się utwory poświęcone Wielkiemu Polakowi.

6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką.