XVII Niedziela zwykła – 26 lipca 2020 r.

← wróć do listy

XVII Niedziela zwykła – 26 lipca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W sobotę rozpoczyna się miesiąc Sierpień, który jest wspomnieniem tylu narodowych spraw, przeżyć i problemów. Już w pierwszy dzień sierpnia wspominamy kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego a w połowie sierpnia 100 rocznicę Cudu nad Wisłą. Zatem Dobremu i Bogatemu w Miłosierdzie Bogu polecajmy tych, którzy swoje życie oddali za wolność naszej Ojczyzny. Ten zbliżający się miesiąc – z racji Maryjnych świąt, ale także z racji wydarzeń związanych z dziejami naszej Ojczyzny – jest miesiącem trzeźwości 
w Ojczyźnie. Zatem próbujmy w tym miesiącu  rezygnować  z wszystkiego co uwłacza naszej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa. 
2. W najbliższą sobotą przypada także pierwsza sobota miesiąca. Zatem tego dnia o godz. 18.30pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Maryjny.

3. W najbliższy – czyli wakacyjny – czwartek serdecznie zapraszamy na godzinną adorację Najśw. Sakramentu przy papieskim ołtarzu w parku fatimskim. Adoracja rozpoczyna się w godz. 20.00 i kończy o 21.00 Maryjnym Apelem. Wszystkich wiernych, nade wszystko tych, którzy wypoczywają w Zakopanem serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie w intencji uproszenia daru pokoju w naszych sercach, w naszych Rodzinach, Ojczyźnie i świecie. 

4. W czwartek przypada dzień imienin S. Julitty, pracującej przy Sanktuarium od 30 lat. Siostrze – z racji imienin życzymy zdrowia a w modlitwie – tej prywatnej i wspólnotowej – wpraszamy dla Niej potrzebne łaski, nade wszystko dar zdrowia.
5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Trwają wakacje – zatem czas wypoczynku – a my wszystkim wypoczywającym 
i pracującym życzymy błogosławionej niedzieli i dobrych dni w tym tygodniu.