XVIII Niedziela zwykła – 1 sierpnia 2021 r.

← wróć do listy

XVIII Niedziela zwykła – 1 sierpnia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj rozpoczyna się miesiąc Sierpieńktóry jest wspomnieniem tylu narodowych spraw, przeżyć i Maryjnych świąt. Dokładnie dziś przypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zatem Dobremu i Bogatemu w Miłosierdzie polecajmy tych, którzy swoje życie oddali za wolność, niepodległość i suwerenność naszej Ojczyzny. Miesiąc ten jest także miesiącem trzeźwości, zatem próbujmy w tym miesiącu  rezygnować  z wszystkiego co uwłacza naszej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa. 

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca
W pierwszy czwartek od godz. 18.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramntu w intencji uproszenia licznych i świętych powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych. 
A w pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii. Spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. Wpierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.30pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Maryjny. 

3. W archidiecezji krakowskiej trwa 9 tygodniowa Nowenna przed uroczystością beatyfikacji Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego. Przez tę modlitwę  chcemy dziękować za wszystkie dobrodziejstwa, którymi Bóg obdarzył go „w ziemskim życiu 
i które za jego pośrednictwem nam przypadły w udziale”. Poprzez Nowennę pragniemy je sobie przypomnieć i w sobie utrwalić. Zatem niech każdy dzień przed beatyfikacją związany jest z konkretnym słowem Sługi Bożego a szczególnym dniem medytacji nad jego dziedzictwem jest sobota, dzień poświęcony Maryi, której wszystko zawierzył. Wszystkie teksty i modlitwy są także na stronie Sanktuarium.

4. Informujemy także, że 6 sierpnia o godz. 21.00, czyli w Święto Przemienienia Pańskiego w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu rozpocznie się nocne modlitewne czuwanie, organizowane przez Wojowników Maryi w intencji uproszenia Błogosławieństwa dla naszej Ojczyzny. Organizatorzy tej akcji, wsparci błogosławieństwem miejscowego Biskupa zachęcają wszystkich, którym nie jest obojętny los Ojczyzny do wspólnej modlitwy.   

5. W najbliższą niedzielę tj. 8 sierpnia o godz. 20.00 rozpocznie się koncert  literacko
-muzyczny w wykonaniu Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej poświęcony pamięci Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiegow 120 rocznicę Jego urodzin i z racji zbliżającej się Jego beatyfikacji. W programie Koncertu poezja ulubionego poety Kardynała – Cypriana Kamila Norwida, fragmenty pamiętników i homilii Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego oraz najpiękniejsze utwory muzyki sakralnej, skomponowane 
m. in. przez Johanna Sebastiana Bacha, Charlesa Gounoda, Stanisława Moniuszkę. Nie zabraknie także wspomnień o Jego pobycie na Skalnym Podhalu

6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Trwają wakacje – zatem czas wypoczynku – a my wszystkim wypoczywającym 
i pracującym życzymy błogosławionej niedzieli i dobrych dni w tym tygodniu.