XXI Niedziela zwykła – 22 sierpnia 2021 r.

← wróć do listy

XXI Niedziela zwykła – 22 sierpnia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie    

  1. Św. Jan Paweł II w Tertio Millenio Adveniente, napisał takie słowa: W naszym stuleciu wrócili męczennicy. A są to często męczennicy nieznani, jak gdyby „nieznani żołnierze” wielkiej sprawy Bożej. Jednym z tych „nieznanych żołnierzy jest Sługa Boży Ks. Stanisław Szulmiński SAC, pallotyn, który zginął  w obozie pracy w Uchcie w 1941 r. Był człowiekiem ogromnej i heroicznej miłości do Boga, Kościoła i drugiego człowieka, który oddał swoje życie za sprawę pojednania Kościoła Prawosławnego z Kościołem Katolickim. Zgodnie z decyzją Przełożonych Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, bieżący rok jest poświęcony Jego Osobie, to dlatego dziś gościmy w Sanktuarium Ks. Józefa Ciupaka i Ks. Przemysława Krakowczyka z Pallotyńskiego Ośrodka Postulacji, którzy przybliżą nam Jego Osobę i Dzieło. Ufamy, ze skarb „owego nieznanego żołnierza” i Jego Dzieło stanie się nie tylko dziedzictwem Stowarzyszenia i Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, ale również darem dla całego Kościoła Powszechnego.
  2. W czwartek przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie, będącej dziękczynieniem za dar Matki w której Naród Polski odnajduje przedziwną pomoc i obronę sławiąc Jej Jasnogórski Wizerunek niezwykłą czcią. Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00, 12.00 i 19.00
  3. Jutro będziemy gościć w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i Telewizję  Trwam. Program radiowo – telewizyjny rozpoczyna się od godz. 17.30. Z tej racji jutro Msza św. wieczorna, której przewodniczyć będzie Ks. Franciszek Gomułczak SAC – pallotyn z Otwocka, rozpocznie się o godz. 18.20. Wszystkich parafian, pielgrzymów oraz ludzi wypoczywających w górach serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.
  4. Przypominamy, że archidiecezji krakowskiej trwa 9 tygodniowa Nowenna przed uroczystością beatyfikacji Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego. Przez tę modlitwę  chcemy dziękować za wszystkie dobrodziejstwa, którymi Bóg obdarzył go „w ziemskim życiu i które za jego pośrednictwem nam przypadły w udziale”. Poprzez Nowennę pragniemy je sobie przypomnieć i w sobie utrwalić. Zatem niech każdy dzień przed beatyfikacją związany jest z konkretnym słowem Sługi Bożego a szczególnym dniem medytacji nad jego dziedzictwem jest sobota, dzień poświęcony Maryi, której wszystko zawierzył. Wszystkie teksty i modlitwy są także na stronie Sanktuarium.
  5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim życzymy darów Ducha Świętego a szczególnie wypoczywającym w Zakopanem. Niech wszystkich otacza swoją macierzyńską opieką Pani Fatimska.