XXIV Niedziela zwykła – 12 września 2021 r.

← wróć do listy

XXIV Niedziela zwykła – 12 września 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj o godz. 12.00 rozpocznie się w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie długo wyczekiwana beatyfikacja Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego – Prymasa Polski i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Mszy św. beatyfikacyjnej będzie przewodniczył Ks. kard. Marcello Semeraro, Prefekt Kongregacji ds. Kanonizacyjnych. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu poprzez Media, zarazem próbujmy dziękować Bogu za dar ich wielkiego i świętego życia.

2. Jutro przypada 13 dzień miesiąca września i fatimskie czuwanie. Zatem o godz. 15.00 nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski a po nim Msza św. natomiast o godz. 21.00 Apel Maryjny i procesja światła w parku fatimskim.

3. W najbliższą niedzielę przypadają uroczystości fatimskie.  Uroczystościom fatimskim, będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Andrzej Przybylski  z Częstochowy. W związku z tym w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Pozostałe Msze św. bez zmian. Tego dnia o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim, a o godz. 11.00 – uroczysta Eucharystia. Uroczystości fatimskie są czasem modlitwy za cały Kościół Powszechny i naszą Ojczyznę – wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej modlitwie, także w intencji dziękczynnej za dar beatyfikacji. 

4. We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00, 12.00 i 19.00, natomiast z kościoła św. Krzyża w Zakopanem po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy pielgrzyma do Krzyża na Giewoncie. 


5. W czwartek o godz. 20.00 rozpocznie się Godzina Uwielbienia połączona z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi z naszej parafii ale też wszystkich wiernych, także tych którzy w Zakopanem wypoczywają


6. W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkaniaponiedziałek o 14.30 dla dzieci I komunijnych; w środę o 16.00 dla chłopców klasy VII;  w czwartek o 16.00 dla dziewcząt klasy VII;  wpiątek o 18.00 dla klasy VI; w sobotę o 10.00 zbiórka dla kandydatów na lektora; natomiast o godz. 11.00 zbiórka dla ministrantów.

7. W sobotę przypada Święto św. Stanisława Kostki zakonnika i patrona naszej Ojczyzny a zrazem – patrona dzieci i młodzieży, zapraszamy nade wszystko dzieci i młodzież, oraz ich Rodziców na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. o godz. 19.00.

8. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim wiernym życzymy, by w naszym życiu Bóg zawsze był na pierwszym miejscu a wówczas wszystko inne będzie na swoim miejscu. W naszej codzienności niech nas swoją opieką otacza Pani Fatimska i wspiera Boże błogosławieństwo.