Pielgrzymka na Pierwszą Sobotę Dla Dzieci – 1 czerwca

← wróć do listy

Pielgrzymka na Pierwszą Sobotę Dla Dzieci – 1 czerwca

Już 1 czerwca zapraszamy do Sanktuarium Narodowego Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na II pielgrzymkę rodzin w ramach inicjatywy Pierwsze Soboty Dla Dzieci.

Pierwsze Soboty Dla Dzieci to program przygotowany specjalnie z myślą o najmłodszych, który odpowiada na wezwanie Matki Bożej z Fatimy.

To nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które dzieci wraz z rodzicami realizują w każdą pierwszą sobotę miesiąca. 

Matka Boża objawiła się w 1917 roku trojgu małym pastuszkom: Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji, przekazując im orędzie fatimskie.

To właśnie najstarszej Łucji Pani z Nieba powiedziała o tym, że Bóg chce by ustanowiono nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca. 

A podążając za przykładem życia św. Hiacynty i Św. Franciszka, pragniemy przekazać naszym dzieciom duchowość fatimską, która była tak ważna również dla Św. Jana Pawła II.

„Drodzy Bracia i Siostry! Wasze sanktuarium na Krzeptówkach jest mi w najszczególniejszy sposób bliskie i drogie. Czcicie w nim figurę Matki Boskiej Fatimskiej. Z historią tego sanktuarium łączy się także wydarzenie, które miało miejsce na placu św. Piotra 13 maja 1981r. Doznałem wówczas śmiertelnego zagrożenia życia i cierpienia, a równocześnie wielkiego miłosierdzia Bożego. Za przyczyną Matki Bożej Fatimskiej życie zostało mi na nowo darowane. „ – mówił Św. Jan PAweł II podczas konsekracji Sanktuarium na Krzeptówkach 7 czerwca 1997 roku. 

Właśnie z Sanktuarium na Krzeptówkach wypływa inicjatywa Pierwsze Soboty Dla Dzieci. 

To tutaj co miesiąc dzieci uczestniczą w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi w każdą pierwszą sobotę.Pragniemy zaprosić dzieci i dorosłych 1 czerwca w Dzień Dziecka, do wspólnej modlitwy, tak jak prosiła o to Maryja w Fatimie.W programie:- występ dziecięcego zespołu regionalnego- lekcja o regionie- animacje dla dzieci- poczęstunek- nabożeństwo wynagradzające w pierwszą sobotę

Gość Specjalny – Magdalena Buczek – założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci

Kiedy: 1 czerwca,  godz. 14:00

Gdzie: Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej, ul. Krzeptówki 14, Zakopane

Zapisy: kontakt@pierwszesobotydladzieci.pl