Rektor Sanktuarium w Fatimie zaprasza dzieci do okazywania miłości Matce Bożej

← wróć do listy

Rektor Sanktuarium w Fatimie zaprasza dzieci do okazywania miłości Matce Bożej

Ks. Carlos Cabecinhas- rektor Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie – zachęca polskie dzieci, by wynagradzały Niepokalanemu Sercu Maryi w PIerwsze Soboty Dla Dzieci.

W pierwszych słowach ks. Rektor zapewnił najmłodszych o wielkiej miłości Matki Bożej i zaprosił ich do odwzajemnienia tego gorącego uczucia.

Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca to właśnie AKT MIłOŚCI.

mówił ks. Cabecinhas.

Ks. Rektor Sanktuarium w Fatimie skierował prośbę do wszystkich dzieci:

Skoro wiecie, jak Matka Boża Was kocha, pokażcie jak bardzo Wy ją miłujecie.

zachęcał ks. Rektor.

Św. Hiacynta Marto, Św. Franciszek Marto oraz Łucja dos Santos również starały się z całego serca okazywać swoją miłość Pani Fatimskiej. Dzieci fatimskiej, które spotkały Maryję, nauczyły nas w jaki sposób możemy być bliżej Matki Bożej. Czyniły to, o co prosiła Pani z Nieba: odmawiały różaniec, ponosiły wyrzeczenia na miarę dziecięcych możliwości i modliły się za grzeszników, by ocalić ich od potępienia. Dzisiaj do tych samym aktów zaproszeni jesteście Wy, drodzy chłopcy i dziewczynki:

Nieustannie okazujcie Matce Bożej i Jej Niepokalanemu Sercu waszą wielką miłość.

zakończył ks. Carlos Cabecinhas

Ks. Carlos Cabecinhas gościł w październiku w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach i uczestniczył w uroczystościach fatimskich. Podczas wygłoszonej homilii w Niedzielę Fatimską powiedział, że czuje się bardzo związany z Sanktuarium na Krzeptówkach i zawsze odwiedza je z wielką radością.

Więcej na www.pierwszesobotydladzieci.pl