Triduum Paschalne w Sanktuarium na Krzeptówkach 2022

← wróć do listy

Triduum Paschalne w Sanktuarium na Krzeptówkach 2022

Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące Wielkiego Tygodnia w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach:


📌Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Ofiary w tym dniu złożone na tacę są przeznaczone dla biednych i potrzebujących. Zachęcamy wiernych do adoracji przy Ołtarzu Wystawienia do godz. 22.00.


📌 W Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godz. 15.00. O godz. 19.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej – zakończona przeniesieniem Najśw. Sakramentu do grobu.

Po liturgii przez całą noc adoracja przy Grobie Pańskim wg. przygotowanego programu, znajdującego się przed wejściem do świątyni. Zachęcamy wszystkich parafian; dorosłych, Młodzież i Dzieci do warty przy Grobie Pańskim w strojach regionalnych aż do Liturgii Wigilii Paschalnej.

Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


📌 W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny, począwszy od godz. 9.00 do godz. 16.00.


📌 Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00 na placu przed kościołem, gdzie nastąpi obrzęd poświęcenia ognia, następnie dalsza część Wigilii Paschalnejz obrzędem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych – dlatego prosimy o przyniesienie świec.


📌Spowiedź święta w Sanktuarium ma miejsce każdego dnia a w Wielki Czwartek od godz. 9.00 – 18.00. W Wielki Piątek; od godz. 8.00 – 18.00, następnie od godz. 22.00 aż do godz. 18.00 w Wielką Sobotę.


📌Jednocześnie informujemy, że zarówno w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 7.30 będzie miała miejsce wspólna Jutrznia.


📌 W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00. Niech ta procesja będzie naszym wyznaniem wiary i wyrazem wdzięczności za dar odkupienia. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.


📌 Wszystkie uroczystości można śledzić on-line na naszej stronie www.smbf.pl w zakładce NA ŻYWO


🎥 Transmisja online zawsze na naszej stronie www.smbf.pl w zakładce NA ŻYWO


#triduumpaschalne #wielkitydzien #sanktuairumnakrzeptowkach #sanktuariumzakopane #sanktuariumnarodowe #wielkanoc