Tyle dzieci na Krzeptówkach jeszcze nie było!

← wróć do listy

Tyle dzieci na Krzeptówkach jeszcze nie było!

7 października 2023 – Ogólnopolska Pierwsza Sobota Dla Dzieci

Tyle dzieci na Krzeptówkach jeszcze nie było!

W sobotę, 7 października, odbył się historyczny zjazd dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na Krzeptówkach, które pragną wypełniać prośbę Matki Bożej z Fatimy. Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej jako organizator tego wydarzenia przygotowało coś naprawdę wyjątkowego. 

Najmłodszych uczestników nabożeństwa Pierwszych Sobót Dla Dzieci przywitał ks. Kustosz Marian Mucha SAC. Nawiązał w rozmowie z dziećmi do objawień w Fatimie, historii Sanktuarium na Krzeptówkach i dzieci fatimskich. Zachęcił również małych pielgrzymów, by naśladowali widzących z Fatimy i wypełniali prośbę Pani z Nieba.

Jak uczynić to nabożeństwo dostępnym dla dzieci

Na pewno wielu z was zastanawiało się, jak można uczynić to nabożeństwo bardziej dostępnym dla dzieci. Otóż odpowiedź jest prosta – trzeba je dostosować do najmłodszych. I tak właśnie się stało! Tego dnia dzieci miały okazję do nauki charakterystycznych góralskich tańców i śpiewu, a jedna z góralskich śpiewek „Gorole, Gorole” na pewno na długo pozostanie w ich sercach.

Niesamowity zespół dziecięcy „Promyczki Dobra” przygotował specjalny repertuar, który porwał najmłodszych do tańca i śpiewu. To wspaniałe, że takie inicjatywy dostarczają dzieciom radość i możliwość oddawania czci Matce Bożej w formie, która jest dla nich zrozumiała i atrakcyjna.

Pierwsze Soboty Dla Dzieci bliskie sercu Magdy Buczek

Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, również przemówiła do uczestników tego wyjątkowego spotkania. Jej słowa na pewno dotarły do serc wszystkich obecnych. Magda mówiła o tym, jak bardzo bliska jej sercu jest ta inicjatywa. Ona sama od najmłodszych lat odmawia różaniec, a dowodem niesamowita społeczność Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Magda Buczek prosiła, by dzieci włączyły się w wynagradzanie Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwsze soboty miesiąca. Zachęciła również, by najmłodsi starali się wytrwać i szukali wsparcia u świętych, a szczególnie Św. Hiacynty i Franciszka oraz Św. Jana Pawła II.

Modlitwa różańcowa dzieci

Modlitwa różańcowa dzieci ma ogromną moc. Matka Boża prosiła pastuszków w Fatimie o codzienną modlitwę różańcową w intencji pokoju. Dzieci prośbę wykonały najlepiej, jak tylko potrafiły. Dzisiaj w Sanktuarium, nasi najmłodsi modlili się w tej intencji śladem św Hiacynty i św. Franciszka.

Formuła nabożeństwa dla dzieci

Nabożeństwo pierwszo-sobotnie dla dzieci na Krzeptówkach jest wyjątkową okazją dla najmłodszych, by wypełnić wszystkie 4 warunki, jakie Maryja przekazała dzieciom fatimskim w 1917 roku. To niezwykłe, że dzieci z różnych zakątków Polski, takich jak Kraków, Jordanów, Poznań, Mucharz, Limanowa, Szczawnica, Krynica Zdrój, Nadarzyn, Tenczyn i wiele innych, przyjechały na to wydarzenie.

Inicjatywa rozpowszechnia się po kraju

Jedna z Sióstr Zakonnych, która odwiedziła dzisiaj Sanktuarium z grupą dzieci opowiadała, że od wielu miesięcy praktykują to nabożeństwo w swojej parafii. Początkowo przychodziło kilko dzieci. Potem więcej. A później dzieci przychodziły z rodzicami. Teraz mają już dużo uczestników. Na to wszystko jednak potrzebny jest czas.

Specjalnie na nabożeństwo przybyła też rodzina z 7-ką dzieci z okolic Poznania. Wielu uczestników mówiło o potrzebie rozpowszechniania nabożeństwa pierwszych-sobót wśród dzieci oraz o możliwości uczestniczenia w nim całą rodziną.

Jak rozpocząć swojej parafii?

Jesteście ciekawi, jak można włączyć się w tę piękną inicjatywę, zachęcam Was do odwiedzenia strony www.pierwszesobotydladzieci.pl, gdzie znajdziecie darmowe materiały do tego nabożeństwa.

Dzięki takim wydarzeniom możemy dawać naszym dzieciom piękne i wartościowe doświadczenia duchowe od najmłodszych lat. To jest prawdziwa skarb! 💖🙏

Biuro prasowe SMBF