XXV Niedziela zwykła – 18 września 2022 r.

← wróć do listy

XXV Niedziela zwykła – 18 września 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj w Sanktuarium przypada niedziela fatimska. Uroczystościom fatimskim przewodniczy Ks. Przemysław Podlejski W-ce Prowincjał Księży Pallotynów z Poznania. W związku z tym dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Pozostałe Msze św. bez zmian. Przypominamy zatem, że o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa a o godz. 11.00 – uroczysta Eucharystia. Uroczystości fatimskie są czasem modlitwy za cały Kościół Powszechny i naszą Ojczyznę – wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej modlitwie, także w intencji uproszenia daru pokoju dla świata a zwłaszcza dla Ukrainy.
  • Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Pani Fatimskiej na Krzeptówkach informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty, Ojca Świętego Franciszka i naszą Ojczyznę; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w intencji całego Kościoła i naszej Ojczyzny; o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej – nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 – Apel Maryjny. A z Sakramentu pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 do 18.00.
  • W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; w poniedziałek dla dzieci komunijnych o 14.15; w środę dla chłopców klas VIII o godz. 16.00;
    w czwartek dla dziewcząt klas VIII również o godz. 16.00 a dla ministrantów 
    i lektorów w sobotę o godz. 10.00.
  • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2023, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie
    i wieczyste.

Wszystkim wiernym życzymy, aby w naszym życiu Bóg zawsze był na pierwszym miejscu a wówczas wszystko inne będzie na swoim miejscu. W naszej codzienności niech nas swoją opieką otacza Pani Fatimska i wspiera Boże błogosławieństwo.