XXV Niedziela zwykła – 20 września 2020 r.

← wróć do listy

XXV Niedziela zwykła – 20 września 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 w naszej parafii będzie miała miejsce Uroczystość Pierwszej Komunii ŚwiętejW związku z tym nabożeństwo z odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego, spowiedź dla Dzieci, Rodziców oraz Rodziny w sobotę o godz. 16.00. Na nabożeństwo prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą świece.Jednocześnie informujemy, że uroczystość rocznicy I Komunii świętej będzie miała miejsce w niedzielę 4 października na Mszy św. o godz. 11.30.
2. Wszystkich wiernych informujemy, że zgodnie z decyzją Księdza Prowincjała zespół sanktuaryjnywzmacniają; Ks. Waldemar Pawelec, który już jest w naszej Wspólnocie oraz Ks. Władysław Gajur, który przybędzie do Sanktuarium 25 września czyli w najbliższy piątek. Kapłanom przybywającym do Wspólnoty życzymy Darów Ducha Świętego oraz spełnienia w pracy duszpasterskiej wobec wiernych tutejszej parafii oraz pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium.

3. Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Narodowe Pani Fatimskiej na Krzeptówkach informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty i Ojca Świętego Franciszka; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w intencji całego Kościoła i naszej Ojczyzny, o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 – Apel Maryjny. A z Sakramentu pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 do 18.00.

4. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim wiernym życzymy, aby w naszym życiu Bóg zawsze był na pierwszym miejscu a wówczas wszystko inne będzie na swoim miejscu. W naszej codzienności niech nas swoją opieką otacza Pani Fatimska i wspiera Boże błogosławieństwo.