2. niedziela adwentu

← wróć do listy

2. niedziela adwentu

  1. Informujemy wszystkich wiernych, że rekolekcje adwentowe w Sanktuarium rozpoczną się w przyszłą Niedzielę tj. 11 grudnia i trwać będą do środy włącznie a prowadzić je będzie Ks. Sławomir Radulski – pallotyn z WSD w Ołtarzewie. 
  2. W czwartek przypada Ur. Niepokalanego Poczęcia NMP. Serdecznie zachęcamy do gorącej modlitwy w Godzinie Łaski dla całego świata tj. o 12.00 w intencji trwałego pokoju w świecie – zwłaszcza w Ukrainie i łaski nawrócenia dla nas. O tej godzinie Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka i wylewają się fale łask. To swoisty prezent dla ludzkości od Niepokalanej. Nie zapomnijmy o tym. Tego dnia na Mszy św. o godz. 17.00, będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia
    i wręczenia Medalików dla Dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią dopierwszej Komunii Świętej.
  3. Informujemy wszystkich wiernych, że w przyszłym tygodniu w Sanktuarium rozpoczną się prace związane z rejestracją Koncertu Kolęd przez TV Polsat. Ów Koncert będzie emitowany w TV Polsat w  Wigilię Bożego Narodzenia. Informacje dotyczące sprawowanych nabożeństw i celebracji Eucharystii zostaną podane w najbliższą niedzielę. Rekolekcje, które rozpoczynają się za tydzień będą miały normalny przebieg.
  4. Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas – w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” znajdują się w pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami przy wejściu do parku fatimskiego. Są tam również materiały związane z Orędziem Matki Bożej w Fatimie oraz tym miejscem i prasa katolicka i kalendarze na rok 2023,  natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje mszalne; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Harmonogram RORAT:

Msza św. roratnia – codziennie o godz. 60.00

Msza św. roratnia dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00

W soboty adwentu gromadzimy się wszyscy na mszy św. roratniej o świcie.

W adwentowe dni nie ma mszy o godz. 7.00.

Wszystkim wiernym życzmy obfitości Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu a wpatrzeni w Matkę Bożą chciejmy przeżywać wraz z Maryją święty czas Adwentu.