3. niedziela adwentu – rekolekcje

← wróć do listy

3. niedziela adwentu – rekolekcje


1. 
Dzisiaj rozpoczęły się w Sanktuarium rekolekcje adwentowe i trwać będą do środy włącznie a prowadzi je Ks. Sławomir Radulski – pallotyn z WSD w Ołtarzewie. Spotkania rekolekcyjne mają miejsce w Sanktuarium o godz. 6.00; 12.00 i 17.00. Wszystkich wiernych zachęcamy – do licznego udziału w tych rekolekcjach a także korzystania z sakramentu pokuty. Przypominamy, że spowiedź w Sanktuarium ma miejsce każdego dnia, na każdej Mszy św. oraz 
w godzinach od 9.00 – 13.00 i od 15.00 – 18.00.

2. W najbliższą niedzielę o godz. 15.00 rozpocznie się dzień skupienia dla Sióstr zakonnych. 

3. Wszystkich wiernych serdecznie zachęcamy do udziału w Mszach Św. „Roratnich” i Nowennie do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Nowenna rozpocznie się w piątek i będzie miała miejsce każdego dnia na zakończenie Mszy św. Roratniej a Betlejemskie Światło Pokoju”, zwyczajem lat minionych – będzie  wystawione w kaplicy Matki Bożej. 

4. W tym tygodniu mają miejsce następujące spotkania; w poniedziałek o 14.15 dzieci komunijne; w środę o 16.00 dla chłopców klas VIII;  w sobotę o 11.00 dla lektorów i ministrantów a spotkanie Scholii w sobotę o 16.00.  

5. Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas 
– w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” znajdują się w pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami przy wejściu do parku fatimskiego, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje mszalne; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

6. W związku z rejestracją Koncertu Kolęd i jego organizacją, który będzie emitowany przez TV Polsat w Wigilię Bożego Narodzenia wszystkich wiernych informujemy, że Msze św. o godz. 12.00 i 19.00 od poniedziałku do czwartku  będą sprawowane w Kaplicy Matki Bożej, podobnie jak nabożeństwa różańcowe o godz. 18.30. Z ogromną przykrością i żalem informujemy, że w tym miesiącu z tych samych racji rezygnujemy z Godziny Uwielbienia w czwartek. Natomiast Sakrament Pojednania w tych dniach, będzie sprawowany w tych samych godzinach w Kaplicy Matki Bożej. Pozostałe Msze św. będą miały miejsce w Sanktuarium. Inne zmiany – jeśli takowe będą – będziemy podawali na bieżąco. W związku z powyższym prosimy i dziękujemy za zrozumienie i wyrozumiałość. 

Wszystkim życzymy – zgodnie z przesłaniem dzisiejszej niedzieli – spokoju 
i radości w przeżywaniu czasu adwentowego i wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.