9 października – spotkanie autorskie z Magdaleną Wolińską – Riedi

← wróć do listy

9 października – spotkanie autorskie z Magdaleną Wolińską – Riedi

Szanowni Państwo,

w imieniu Sanktuarium Narodowego Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem oraz Wydawnictwa Znak mamy przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z Magdaleną Wolińska-Riedi.

Rozmowę poprowadzi Anna Tomczyk.

Wydarzenie odbędzie się 9 października 2022 roku (niedziela) w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem, o godzinie 12.30.

Magdalena Wolińska-Riedi w rozmowie z Anną Tomczyk podzieli się swoim osobistym doświadczeniem dotyczącym mieszkania przez niemal dwadzieścia lat w Watykanie i spotykania się z Janem Pawłem II, Benedyktem XVI oraz Franciszkiem.

Magdalena Wolińska-Riedi jako jedna z nielicznych kobiet mieszkała w Watykanie przez kilkanaście lat. Jest pierwszą kobietą tłumaczem watykańskich sądów i pierwszą w historii korespondentką na co dzień żyjącą za watykańskimi murami. Współrealizowała filmy i seriale o świecie za Spiżową Bramą.

Teraz opowiada czytelnikom o tym, jak wygląda tam codzienne życie. Nakładem Wydawnictwa Znak ukazały się trzy książki Kobieta w Watykanie (2019), Zdarzyło się w Watykanie (2020), Z Watykanu w świat (2021).