Festiwal Kolęd i Pastorałek na Krzeptówkach

← wróć do listy

Festiwal Kolęd i Pastorałek na Krzeptówkach

Warszawska Orkiestra Sentymentalna już w sobotę 6 stycznia po Mszy Świętej o godz. 18:00 w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej zaprezentuje się w specjalnym programie świąteczno-kolędowym, którego kanwę stanowić będą utwory opublikowane na płycie „Śpiewnik kolędowy”.

Znajdą się tu zarówno najpiękniejsze i najpopularniejsze polskie kolędy, jak również autorskie kompozycje do tekstów bożonarodzeniowych pochodzących ze Śpiewnika Pelplińskiego. Z wykorzystaniem oryginalnego instrumentarium oraz kilku głosów, orkiestra potrafi wyczarować niezwykłą atmosferę, pełną refleksji i emocji. Trąbka, klarnet, wibrafon, mandolina, akordeon., kontrabas i instrumenty perkusyjne – tworzą razem bardzo zgrany septet, który potrafi przenieść nas na chwilę w piękny muzyczny świat. Świat zimowej zadumy, ciepła i miłości.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to przedwojenna Orkiestra 2.0 – fascynacja złotą erą polskiej muzyki rozrywkowej i sięganie do zapomnianych często przebojów bez zamykania ich w muzeum. Udowadnia, że muzyka sprzed prawie 100 lat świetnie sprawdza się tu i teraz – w klubie, na koncercie, na potańcówce czy w słuchawkach. Tanecznie, lekko, pomysłowo, ale i z szacunkiem do przedwojennych aranży i warszawskiej muzycznej historii. Orkiestra zadebiutowała w 2015 roku na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, do tańca i porywów serca zachęcała na płytach „Umówmy się na dziś” (2016) i „Tańcz mój złoty” (2017), do wspólnego śpiewania wraz ze „Śpiewnikiem kolędowym” (2017), do refleksji nad żołnierską codziennością na albumie „Płyń Wisełko” (2018). Dziś na dobre zadomowiła się na krajowej scenie muzycznej, mając w dorobku setki koncertów i nagrywając dla radia i telewizji, dała się także poznać słuchaczom we Włoszech, w Niemczech, na Ukrainie i w Rosji.