KOMUNIKAT ws. Procesji Maryjnej ulicami miasta Zakopane

← wróć do listy

KOMUNIKAT ws. Procesji Maryjnej ulicami miasta Zakopane

Kustosze Sanktuarium Pani Fatimskiej na Krzeptówkach informują, że tradycyjna Procesja Maryjna z Figurą Pani Fatimskiej ulicami Zakopanego – zwieńczająca tegoroczne nabożeństwa fatimskie (zaplanowana na dzień 18 października br. – niedziela, godz. 15.00) – zostaje odwołana.

Decyzję tę podejmujemy powodowani duszpasterskim zatroskaniem o zdrowie wiernych w tym trudnym czasie pandemii, zbierającej coraz bardziej ponure żniwo w Ojczyźnie i na całym świecie.
​Nie była to łatwa decyzja, poprzedziły ją wielostronne konsultacje z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Zakopanem i z zakopiańską Policją. Jednakże przykazanie miłości bliźniego i dzielona z władzami państwowymi i samorządowymi troska o dochowanie wymagań sanitarnych, skłoniła nas do jej podjęcia.

Ze św. Janem Pawłem II – przed tronem Pani Fatimskiej w Jej Narodowym Sanktuarium na Krzeptówkach – w najbliższą niedzielę tym żarliwiej będziemy oddawali społeczność Zakopanego i Skalnego Podhala, Ojczyzny i całego świata, przemożnemu wstawiennictwo Pani Fatimskiej wołając: „O, Matko ludzi i ludów, Tobie znane są wszystkie ich cierpienia i nadzieje. Ty czujesz po macierzyńsku wszystkie zmagania między dobrem i złem, światłością i ciemnością, jakie wstrząsają światem. […] Weź w swą macierzyńską opiekę całą rodzinę ludzką, którą z żarliwością Tobie,
o Matko, zawierzamy. Niech do nas wszystkich przybliży się czas pokoju i wolności, czas prawdy, sprawiedliwości i nadziei” (Placu św. Piotra, 25 marca 1984 r.)
​​​​​ks. Marian Mucha SAC, kustosz i proboszcz