„Milion dzieci modli się na różańcu” – inauguracja kampanii w Sanktuarium na Krzeptówkach

← wróć do listy

„Milion dzieci modli się na różańcu” – inauguracja kampanii w Sanktuarium na Krzeptówkach

Inauguracja kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu” w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach.
Dzisiaj 19 października, o godz. 9.00 zgromadziliśmy się wspólnie z dziećmi z przedszkola s. Misjonarek w Kościelisku.
Wspólną modlitwę poprowadził ks. Marcin Bieniasz SAC.

Słowa powitania skierowane do uczestników kampanii przez Malwinę i Wojciecha Wyszyńskich- koordynatorów kampanii:
„Duzi i mali – wszyscy jesteśmy dziećmi. Dziećmi czasu, który w tym roku zaskoczył nas wieloma trudnymi zdarzeniami. Dziećmi społeczeństwa pogrążonego w chaosie i niepokoju. Dziećmi Kościoła coraz trudniej utrzymującego jedność i wierność nauce Jezusa. A przede wszystkim jesteśmy dziećmi Pana Boga.
Każdy z nas inaczej przeżywa koronawirusową epidemię i wszyscy chcielibyśmy powrotu do normalności i stabilizacji w różnych dziedzinach życia.
Dziś staje przed nami Maryja, by pomóc swoim dzieciom w potrzebie. Ona chce z nami się spotkać. Chce nas posłuchać. Chce swoimi uczynić nasze radości i troski. Dlaczego tak robi? Bo jest Matką, bo kocha i rozumie swoje dzieci. Matka jest szczególnie wrażliwa na głos dziecka, a im ono jest młodsze, bezradne, tym ona szybciej reaguje na jego potrzeby.
Kampania MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU to wołanie dzieci na całym świecie do Maryi – Matki o czułym sercu – o jej interwencję i pomoc. Pomyślmy o tym, że każdy z nas może dołączyć dziś swój głos, by wspólnie prosić Matkę Jezusa i naszą Matkę o jedność i pokój dla świata, a szczególnie o ustanie epidemii.
Wzbudźmy wiarę w to, że Bóg przez Maryję okaże nam, naszym rodzinom i całemu światu swoją łaskę.
Dzisiejsza modlitwa różańcowa to tak niewiele – ale jeśli będziemy z wiarą i ufnością wołać o pomoc, Ona nas nie pozostawi samych, ochroni nas i wesprze, bo jest naszą najlepszą Mamą.”

Szczególne podziękowania kierujemy do ks. kustosza Sanktuarium – Mariana Muchy SAC za wsparcie podczas kampanii oraz umożliwienie przeprowadzenia transmisji na żywo kampanii „Milion dzieci modi się na różańcu”.
Dziękujemy również s. Eligii oraz Siostrom i Paniom z przedszkola s. Misjonarek, które razem z dziećmi uczestniczyły we wspólnej modlitwie.
Dziękujemy z całego serca s. Julicie za przepiękną dekoracje na tą okazję.
Alicja S. Alma Pachuta – dziękujemy za wsparcie.

#miliondzieci #modlitwamilionadzieci 

ACN – Pomoc Kościołowi w Potrzebie Misja na Szewskiej Pola Dialogu 

#onemilionkidspraying #onemilionchildrenpraying

Więcej zdjęć z relacji uczestników tego wydarzenia znajdziesz na:

www.facebook.cam/miliondzieci