Niedziela fatimska – 14 maja 2023

← wróć do listy

Niedziela fatimska – 14 maja 2023

Przeor Jasnej Góry na Krzeptówkach podczas niedzieli fatimskiej

Pierwsza Niedziela fatimska w w 2023 roku rozpoczęła się tradycyjnie procesją różańcową w Parku Fatimskim. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy św, której przewodniczył o. Samuel Pacholski – przeor Jasnej Góry.

Przeor Jasnej Góry, o. Samuel Pacholski wyraził radość z obecności w tym świętym miejscu na Krzeptówkach. Zaznaczył szczególną więź, jaka łączy Sanktuarium na Krzeptówkach oraz Sanktuarium na Jasnej Górze. W kontekście rocznicy objawień fatimskich Ojciec Przeor pytał: „Czy wolno nam to wołanie Maryi o nawrócenie zbagatelizować?”

Dalej przypominał, że od początku istnienia Państwa Polskiego czuwała nad nami Matka Boża. Pierwsze Polskie katedry i kościoły są pod jej wezwaniem. To jakby maryjna kołyska chrześcijańskiej Polski.

„Tak jak pierwszym wypowiedzianych słowem przez dziecko jest słowo „mama”, tak i my mieliśmy swoje pierwsze narodowe wołanie, gdy nasz naród śpiewał na polach bitew i domach „Bogurodzica Dziewica, Bogiem sławiona Maryja”– przytoczył słowa bł. Stefana kard. Wyszyńskiego.

Dlatego dzisiaj powinniśmy przynosić Matce naszego Boga wszystkie sprawy i z jej pomocą rozwiązywać wszystkie trudności. Na koniec o. Samuel Pacholski przypomniał zdanie Prymasa Tysiąclecia:

„Trzeba nam dzisiaj wiary, która góry przenosi; miłości, która jednoczy wszystkich i nadziei, która nigdy nie zawodzi. Można stracić wszystko, byle nie to – nie wolno nam stracić Maryi”.

Homilia o. Samuela Pacholskiego podczas niedzieli fatimskiej 14 maja 2023 na Krzeptówkach

Fotorelacja z procesji różańcowej w Parku Fatimskim oraz Mszy św. – Tomasz Gąsienica – Wawrytko.