​ Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31 maja 2020 r.

← wróć do listy

​ Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31 maja 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 

1. Jeszcze nie tak dawno w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończył się czas Wielkanocny, tym samym czas zadośćuczynienia jednemu z przykazań kościelnych mówiącemu o „spowiedzi i komunii świętej przynajmniej raz 
w roku – w czasie wielkanocnym”. Obecnie ów czas jest wydłużony do Ur. Trójcy Przenajświętszej.

Jednocześnie przypominamy, że dziś można zyskać odpust zupełny – na zwykłych warunkach – za uczestnictwo w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…”

2. Jutro przypada Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00; 12;00 i 19.00. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.  W pierwszy czwartekadoracja Najśw. Sakramentu od godz. 18.00 w intencji uproszenia licznych, świetychpowołań kapłańskich, zakonnych 
i misyjnych.  W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30.  

W pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 18.30- pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski.

Jednocześnie przypominamy i informujemy, że w sobotę wyrusza z Sanktuarium jednodniowa pielgrzymka piesza „Sursum Corda” do Ludźmierza. Pielgrzymka jak zwykle rozpocznie się przy Ołtarzu Papieskim w parku fatimskim o godz. 7.00.

4. W najbliższą niedzielę przypada 23 rocznica pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i rocznica konsekracji świątyni. 

Uczyńmy wszystko co w naszej mocy, by tego dnia dać świadectwo wdzięczności wobec św. Jana Pawła II za historyczny dar obecności i konsekracji tego Sanktuarium. 

5. Dobiegł końca czas ograniczeń w związku z panującą w świecie i Ojczyźnie pandemią. W związku z tym od jutra wracamy do zwyczajnego porządku Mszy św. i nabożeństw w Sanktuarium. Zatem przypominamy, że Msz św. w Sanktuarium o godz. 7.00;12.00 i 19.00. O godz. 15.00 w kaplicy Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Nabożeństwo różańcowe o godz. 11.30, i czerwcowe o godz. 18.30. Zaś Apel Maryjny o godz. 21.00.  Zachęcamy jednak do szczególnej troski o własne zdrowie i przestrzegania istniejących zasad. 

6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Niech Duch Święty obmyje w nas to co nie święte, niech w serca oschłych wleje zachętę i niech uleczy rany naszych serc… Na zakończenie wspólnej modlitwy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.