Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 7 czerwca 2020r.

← wróć do listy

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 7 czerwca 2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała.

Tego dnia Msze Św. w Sanktuarium o godz. 7.00; następnie o godz. 10.00  uroczysta Msza Św., 
z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Natomiast w godzinach wieczornych Msze św. w Sanktuarium o 17.00 i 19.00.

W związku z Uroczystością Bożego Ciała prosimy o przyozdobienie naszych domów a także serdecznie prosimy wszystkie Dzieci – do sypania kwiatów podczas procesji – dla nich próba w środę o godz. 16.00.

Niech nasz udział w tej Uroczystości a zarazem w Eucharystycznej  procesji – zwłaszcza po doświadczeniach pandemicznych, będzie naszym wyznaniem wiary w to, że Jezus Chrystus jest pośród nas, pochyla się nad nami i nieustannie nam towarzyszy w naszej codzienności. 

2. Od piątku tj. 12 czerwca rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Serdecznie zachęcamy wszystkich wiernych naszej parafii do udziału we Mszy św. wieczornej i eucharystycznej procesji wokół naszej świątyni. Oktawa trwa do następnego czwartku włącznie.

3. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca czerwca „czuwanie fatimskie”
Program czerwcowego czuwania fatimskiego jest następujący; 

o godz. 15.00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, 

o godz. 18.30 – pokutny różaniec fatimski a po jego zakończeniu uroczysta Msza św. 

o godz. 21.00 – Apel Maryjny w Sanktuarium i procesja światła w parku fatimskim.


Wszystkich parafian, pielgrzymów oraz wypoczywających w górach serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.


4. Przypominamy, że skończył się czas ograniczeń w związku z panującą w świecie i Ojczyźnie pandemią. W związku z tym od jutra wracamy do zwyczajnego porządku Mszy św. i nabożeństw w Sanktuarium.

Zatem przypominamy, że Msza św. w Sanktuarium o godz. 7.00;12.00 i 19.00. O godz. 15.00 w kaplicy Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Nabożeństwo różańcowe o godz. 11.30, i czerwcowe o godz. 18.30.

Zaś Apel Maryjny o godz. 21.00.  Zachęcamy jednak do szczególnej troski o własne zdrowie i przestrzegania istniejących zasad. 

5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkich zgromadzonych w Sanktuarium oraz naszych bliskich niech umacnia, krzepi i sił dodaje błogosławieństwo Trój-Jedynego Boga – Ojca, Syna i Ducha Świętego.