IV Niedziela Adwentu – 19 grudnia 2021r.

← wróć do listy

IV Niedziela Adwentu – 19 grudnia 2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W piątek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy Światło Betlejemskie, które można zabrać z kaplicy Matki Bożej do godz. 16.00, a także wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Przy wigilijnym stole wspomnijmy również tych, którzy przed nami odeszli do wieczności. Zwracamy się jednocześnie z prośbą, by w Rodzinach chrześcijańskich na stół wigilijny nie podawano alkoholu. 
Przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i Mszy św. wieczornej. Od godz. 13.00 kościół będzie zamknięty do godz. 22.00.

2. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. Pasterka – jak zawsze o północy. Wszystkich serdecznie zapraszamy, przypominając zarazem o zachowaniu norm sanitarnych, związanych z trwającą epidemią. Całe Sanktuarium łącznie z chórami będzie dostępne dla wszystkich, celem stworzenia większych przestrzeni.

 W Boże Narodzenie Msze św. 
w Sanktuarium będą sprawowane o godz. 8.30; 10.00; 11.30; 17.00 i 19.00; – tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

3. W drugi dzień świąt przypada święto Świętej Rodziny – Msze św. w Sanktuarium jak każdej niedzieli. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Za wszystkie składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii w poniedziałek od godz. 9.00.

5. Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas – w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” znajdują się w pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje mszalne; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe. 

6. Z sakramentu pojednania można skorzystać w Sanktuarium codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 – 18.00 oraz w Wigilię od godz. 7.00 do godz. 13.00.

7. Od jutra do niedzieli Chrztu Pańskiego nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu. Jednak 
o godz. 15.00 codziennie będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

8. Już dziś informujemy, że na dziś wizyta duszpasterska w naszej parafii rozpocznie się 27 grudnia. Wiernych naszej parafii nawiedzać będziemy z zachowaniem norm sanitarnych od godz. 9.00. Szczegółowy program wizyty duszpasterskiej będzie wyłożony na stolikach w Sanktuarium. Pragnę podkreślić, że nikt z nas kapłanów nie będzie zdziwiony, gdy ktoś z racji towarzyszącego mu leku przed zakażeniem w tym roku z tej wizyty zrezygnuje. Informujemy także, że Ministranci będą towarzyszyli tylko trzem kapłanom, którzy z racji krótkiego pobytu w Sanktuarium nie mają dostatecznej znajomości ludzi i terenu.

 9. Jednym z istotnych wydarzeń związanych z Rokiem Rodzinyw Archidiecezji Krakowskiej będzie peregrynacja Ikony Świętej Rodziny. Jest ona okazją do radosnego dziękowania za dar każdego małżeństwa i każdej rodziny.  Ikona św. Rodziny przybędzie do Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem 29 grudnia
Zatem w tym dniu godz. 16.00 nastąpi przywitanie ikony, godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe,  o godz. 19.00 uroczysta Msza Św., której przewodniczyć będzie J. E. Ks. Bp Jan Zając; o godz. 20.00 nabożeństwo dla Małżeństw i Rodzin przed Ikoną Świętej Rodziny zwieńczone Maryjnym Apelem, natomiast 30 grudnia od 8.00 do 11.30 indywidualne modlitwy przed Ikoną, o godz. 12.00 Msza św. i o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz pożegnanie Ikony. Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie

Wszystkim życzmy Bożej radości, ciepła i pokoju w przeżywaniu dnia dzisiejszego, Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi a Maryja Pani Fatimska uczy wsłuchiwania się w Boże Słowa i zachowywania ich w swym sercu.