Boże Narodzenie 2021 r.

← wróć do listy

Boże Narodzenie 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Razem zcałą Wspólnotą Pallotyńską chcę dziękować Bogu – za  dar Adwentu 2021 roku. On nam uświadomił – podobnie jak inne dni, tygodnie i miesiące tego roku, co w życiu jest ważne. Potrzebą mego serca jest pragnienie, wypowiedzenia wdzięczności wobec ludzi; więc najpierw wobec moich Współbraci; Oni zawsze – jak Maryja – odpowiadają „tak” i służą całym sercem ludziom wierzącym nawiedzającym to Sanktuarium. Nowo Narodzone Dziecię niech Wam błogosławi oraz nieustannie „goni” Was ludzka wdzięczność. Nie podobna ocenić trudu S. Julitty, S. Joelii przełożonej S. Agnieszki – czyli SS. Nazaretanek – niech radość ludzkich twarzy oraz błysk ich oczu będzie swoistym wyrazem ich i naszej wdzięczności. Niezwykle serdecznie dziękuję pracownikom Sanktuarium, Duszpasterskiej Radzie Parafialnej, Oddziałowi Związku Podhalan przy Sanktuarium i Wam – Drodzy parafianie – za życzliwość, trud, poświęcenie i pracę dla Sanktuarium 
i tej parafii. Wam wszystkim tutaj zgromadzonym – chcę za poetą powiedzieć, że zawsze tutaj na Was czekamy z każdą pierwszą gwiazdą, z niebem betlejemskim, co w pudełkach świeci – bez was świeczki gasną i nie ma żyć dla kogo”.

2. Dziś w Boże Narodzenie. Msze św. w Sanktuarium; o godz. 8.30; 10.00; 11.30, 17.00 i 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Jutro Święto Świętej Rodziny,  – porządek Mszy św. w Sanktuarium – jak każdej niedzieli. Ofiary złożone jutro na tacę są przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu JPII w Krakowie.

3. Jednym z istotnych wydarzeń związanych z Rokiem Rodziny w Archidiecezji Krakowskiej będzie peregrynacja Ikony Świętej Rodziny. Jest ona okazją do radosnego dziękowania za dar każdego małżeństwa i każdej rodziny.  Ikona św. Rodziny do Sanktuarium przybędzie 29 grudniaZatem w tym dniu godz. 16.00 nastąpi przywitanie ikony, godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe,  o godz. 19.00 uroczysta Msza Św., o godz. 20.00 nabożeństwo dla małżeństw i rodzin przed Ikoną Świętej Rodziny zwieńczone Maryjnym Apelem, natomiast 30 grudnia od 8.00 do 11.30 indywidualne modlitwy przed Ikoną, o godz. 12.00 Msza św. i o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz pożegnanie Ikony.Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie
4. Drodzy Bracia i Siostry w tym roku – podobnie jak w ubiegłym – z racji trwającej epidemii i braku poczucia bezpieczeństwa nie będzie wizyty duszpasterskiej.Pamiętajmy jednak, że każdy kapłan pracujący w Sanktuarium – na wyraźne zaproszenie poszczególnych Rodzin – ma prawo do indywidualnych odwiedzin tych Rodzin z zachowaniem norm sanitarnych. Proszę więc, aby Rodziny zainteresowane taką formą nawiedzenia, indywidualnie ustaliły czas takowej wizyty z poszczególnym kapłanem. Sugeruję, by takowe spotkania odbyły się – jeśli będą – w dniach od 27 grudnia do 6 stycznia – czyli do uroczystości Objawienia Pańskiego.  

Wszystkim wiernym naszej parafii i tym, którzy Sanktuarium wybrali na miejsce swego spotkania z Bogiem, który przychodzi – życzmy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Daj Wam Boże szczęścia, zdrowia na to Boże Narodzenie, abyście byli zdrowi, weseli – jako i w niebie anieli.