XX Niedziela zwykła – 14 sierpnia 2022 r.

← wróć do listy

XX Niedziela zwykła – 14 sierpnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Jutro w Uroczystość Wniebowzięcia NMP a zarazem w rocznicę Cudu nad Wisłą przypadają uroczystości fatimskie. Zatem o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa a następnie o godz. 11.00 – uroczysta Eucharystia, której przewodniczyć będzie  J. E. Ks. Abp Jan Romeo Pawłowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, odpowiedzialnego za placówki dyplomatyczne Watykanu Przypominamy, że dzisiaj  nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30, pozostałe bez zmian.  W uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej do świątyni przynosimy tegoroczne zbiory tj. kwiaty, zboże, zioła i owoce, dziękując Bogu – razem z Maryją – za tegoroczne plony i rolniczy trud – wynikający z szacunku do ziemi i miłości do Ojczyzny. Poświęcenie ziół będzie miało miejsce na każdej Mszy św. 
2. Dzisiaj o godz. 20.00 w Sanktuarium będzie miał miejsce uroczysty koncert – w wykonaniu  Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej pod dyr. Agnieszki Kreiner – z racji 25 rocznicy konsekracji tego Sanktuarium przez św. Jana Pawła II. W programie tegoż koncertu znajdzie się m.in.  ulubione dzieło muzyczne św. Jana Pawła II – MSZA KORONACYJNA Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

3. W przyszły poniedziałek tj. 22 sierpnia będziemy gościć w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i Telewizję Trwam. Program radiowo – telewizyjny rozpocznie się o godz. 17.30. W tym dniu Msza św. wieczorna, której przewodniczyć będzie Ks. Abp Adrian Galbas – koadiutor Archidiecezji katowickiej, rozpocznie się o godz. 18.20. Już dziś wszystkich wiernych serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

4. W środę w liturgii wspominamy św. Jacka a zrazem w naszej Wspólnocie Ks. Jacek Waligórski przeżywać będzie dzień swoich imienin. Wszystkim solenizantom w tym tygodniu – zwłaszcza Ks. Jackowi – życzymy wielu Bożych łask i polecamy modlitwom wiernych. 
5. W czwartek o godz. 20.00 rozpocznie się Godzina Uwielbienia połączona 
z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku 
z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi z naszej parafii ale też wszystkich wiernych, także tych którzy w Zakopanem wypoczywają
6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2023, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. Zaś w trudzie i odpoczynku niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.