XIX Niedziela zwykła – 7 sierpnia 2022 r.  

← wróć do listy

XIX Niedziela zwykła – 7 sierpnia 2022 r.  

Ogłoszenia duszpasterskie
1. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca sierpnia i kolejne czuwanie fatimskie.

W związku z powyższym program tego dnia jest następujący:

o godz. 15.00 nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu, 

o godz. 18.30 – pokutny różaniec fatimski a po jego zakończeniu Eucharystia

o godz. 21.00rozpocznie się Apel Maryjny w Sanktuarium i procesja światła kończąca ten dzień. 

Wszystkich parafian, pielgrzymów oraz ludzi wypoczywających w górach serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

2. W poniedziałek tj. 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypadają uroczystości fatimskie. 
Tego dnia o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa a następnie o godz. 11.00 – uroczysta Eucharystia w Sanktuarium której przewodniczyć będzie J. E. Ks. Abp Jan Romeo Pawłowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, odpowiedzialnego za placówki dyplomatyczne Watykanu. 

Przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. W uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej do świątyni przynosimy tegoroczne zbiory tj. kwiaty, zboże, zioła i owoce, dziękując Bogu – razem z Maryją – za tegoroczne plony i rolniczy trud – wynikający z szacunku do ziemi i miłości do Ojczyzny. Poświęcenie ziół będzie miało miejsce na każdej Mszy św.

3. W najbliższą niedzielę tj. 14 sierpnia o godz. 20.00 w tutejszym Sanktuarium będzie miał miejsce uroczysty koncert – w wykonaniu  Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej pod dyr. Agnieszki Kreiner- z racji 25 rocznicy konsekracji tego Sanktuarium przez św. Jana Pawła II. W programie tegoż koncertu znajdzie się m.in. ulubione dzieło muzyczne św. Jana Pawła II – MSZA KORONACYJNA Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

4. Już dziś informujemy, że w poniedziałek tj. 22 sierpnia będziemy gościć w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i Telewizję Trwam. Program radiowo – telewizyjny rozpocznie się o godz. 17.30. 
W tym dniu Msza św. wieczorna, której przewodniczyć będzie Ks. Abp Adrian Galbas – koadiutor Archidiecezji katowickiej, rozpocznie się o godz. 18.20. Już dziś wszystkich wiernych serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i sanktuaryjnykalendarz na rok 2023, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie 
i wieczyste.

Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. Zaś w trudzie i odpoczynku niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.