Boże Narodzenie 2022 r.

← wróć do listy

Boże Narodzenie 2022 r.

    Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Razem z całą Wspólnotą Pallotyńską chcę dziękować Bogu – za  dar Adwentu 2022 roku. Ufam, że wzmocnił naszą świadomość, co w życiu jest ważne. Potrzebą mego serca jest pragnienie, wypowiedzenia wdzięczności wobec ludzi, którzy tworzyli czas tego Adwentu; więc najpierw wobec moich Współbraci; Oni zawsze – jak Maryja – odpowiadają „tak” i służą całym sercem ludziom wierzącym, nawiedzającym to Sanktuarium. Nowo Narodzone Dziecię niech Wam błogosławi oraz nieustannie „goni” Was ludzka wdzięczność. Nie podobna ocenić trudu S. Julitty, S. Joeli i przełożonej S. Józefy – czyli SS. Nazaretanek – niech radość ludzkich twarzy oraz błysk ich oczu będzie swoistym wyrazem ich i naszej wdzięczności. Niezwykle serdecznie dziękuję pracownikom Sanktuarium, Radzie Parafialnej, Oddziałowi Związku Podhalan przy Sanktuarium i Wam – Drodzy parafianie – za życzliwość, trud, poświęcenie i pracę dla Sanktuarium i tej parafii. Wam wszystkim tutaj zgromadzonym – chcę za poetą powiedzieć, że zawsze tutaj na Was czekamy z każdą pierwszą gwiazdą, z niebem betlejemskim, co w pudełkach świeci – bez was świeczki gasną i nie ma żyć dla kogo”.
 • Dziś w Boże Narodzenie Msze św. w Sanktuarium; o godz. 8.30; 10.00; 11.30, 17.00
  i 19.00
  . Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Jutro drugi dzień Świat Bożego Narodzenia
  – porządek Mszy św. w Sanktuarium – jak każdej niedzieli. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu JPII w Krakowie.
 • Jak już informowaliśmy wizyta duszpasterska – po pandemicznej przerwie
  – rozpocznie się w naszej parafii 28 grudnia i trwać będzie do 30 grudnia. Wiernych naszej parafii – jak w latach przed pandemicznych – nawiedzać będziemy od godz. 9.00.
  Szczegółowy program wizyty duszpasterskiej jest wyłożony na stolikach w Sanktuarium. Jednocześnie informujemy, że w marcu planujemy malowanie Sanktuarium wewnątrz, zaś w maju na zewnątrz. W związku z powyższym ofiary złożone podczas wizyty duszpasterskiej będą w całości przeznaczone na realizację tego projektu.
 • W sobotę przypada ostatni dzień roku 2022, który przechodzi do historii znaczony cierpieniem i lękiem o zdrowie i życie w kontekście trwającej wojny na Ukrainie.  Msza św. z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym, rozpocznie się o godz. 19.00. O godz. 21.00 Apel Maryjny w Sanktuarium a po Apelu adoracja Najśw. Sakramentu aż do północy. O godz. 24.00 Msza św., z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w nowym 2023 roku ufając, że będzie to rok znaczony nadzieją. Informujemy również, że za publiczne odmówienie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” tego dnia można zyskać odpust zupełny.
 • W najbliższą niedzielę przypada pierwszy dzień nowego roku 2023 a zarazem – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w Sanktuarium będą sprawowane o godz. 8.30; 10.00; 11.30, 17.00 i 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można zyskać odpust zupełny. Ten dzień jest także światowym dniem modlitwy o pokój na świecie. Przypominamy także, że w tym dniu Ks. Mieczysław Olech i Ks. Mieczysław Biały przeżywać będą dzień swoich imienin. Polecamy naszych Współbraci modlitwie wszystkich wiernych oraz składamy im serdeczne życzenia; Niech praca, będąca posługą wobec nawiedzających Sanktuarium Pani Fatimskiej przynosi im spełnienie.

Wszystkim wiernym naszej parafii i tym, którzy Sanktuarium wybrali na miejsce swego spotkania z Bogiem, który przychodzi – życzmy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Daj Wam Boże szczęścia, zdrowia na to Boże Narodzenie, abyście byli zdrowi, weseli – jako
i w niebie Anieli.