IV Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2022 r.

← wróć do listy

IV Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W sobotę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy Światło Betlejemskie, które można zabrać z kaplicy Matki Bożej do godz. 16.00, a także wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Przy wigilijnym stole wspomnijmy również tych, którzy przed nami odeszli do wieczności. Zwracamy się jednocześnie z prośbą, by w Rodzinach chrześcijańskich na stół wigilijny nie podawano alkoholu. Przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i Mszy św. wieczornej. Od godz. 13.00 kościół będzie zamknięty do godz. 22.00.
 2. W najbliższą niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. Pasterka – jak zawsze
  o północy. Wszystkich parafian oraz gości serdecznie zapraszamy. Wiernych naszej parafii oraz Siostry Zakonne prosimy o zajęcie miejsc na chórze. Wejście na chór będzie miało miejsce od strony zakrystii. W Boże Narodzenie Msze św. w Sanktuarium będą sprawowane o godz. 8.30; 10.00, 11.30, 17.00 i 19.00 – tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 3. W drugi dzień świąt Msze św. w Sanktuarium jak każdej niedzieli. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Za wszystkie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. Wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii we wtorek od godz. 9.00.
 5. Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas – w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciomznajdują się w pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje mszalne; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.
 6. Z sakramentu pojednania można skorzystać w Sanktuarium codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 – 18.00 oraz w Wigilię od godz. 7.00 do godz. 13.00.
 7. W tym tygodniu mają miejsce następujące spotkania; w poniedziałek o 14.15 dzieci komunijne; w środę o 16.00 dla chłopców klas VIII;  w czwartek o 16.00 dla dziewcząt klas VIII.  
 8. Od jutra do niedzieli Chrztu Pańskiego nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu. Jednak
  o godz. 15.00 codziennie będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 9. Już dziś informujemy, że wizyta duszpasterska – po pandemicznej przerwie
  – rozpocznie się w naszej parafii rozpocznie się 28 grudnia i trwać będzie do 30 grudnia. Wiernych naszej parafii – jak w latach przed pandemicznych- nawiedzać będziemy od godz. 9.00.
  Szczegółowy program wizyty duszpasterskiej jest wyłożony na stolikach w Sanktuarium. Jednocześnie informujemy, że w marcu planujemy malowanie Sanktuarium wewnątrz, zaś w maju na zewnątrz.
  W związku z powyższym ofiary złożone podczas wizyty duszpasterskiej będą
  w całości przeznaczone na realizację tego projektu.

Wszystkim życzmy Bożej radości, ciepła i pokoju w przeżywaniu dnia dzisiejszego, Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi a Maryja Pani Fatimska uczy wsłuchiwania się w Boże Słowa i zachowywania ich w swym sercu.