I Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020 r.

← wróć do listy

I Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 

1. Czasem adwentowym rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „zgromadzeni na świętej wieczerzy”: to tytuł programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce. A jego mottem są słowa: “Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba”.  Jego zasadniczym celem jest pogłębienie wśród wiernych znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego, rozumienia symboliki celebracji eucharystycznych i częstego uczestnictwa w nich. My nie możemy żyć, bez Eucharystii– tak myśleli pierwsi chrześcijanie. Blisko nam do tych słów?. Prezydium Konferencji Episkopatu Polski  zachęca wiernych do uczestnictwa w codziennych Mszach Świętych Roratnich, do spotkań z przebaczającym Jezusem w Sakramencie Pojednania, do prywatnej bądź wspólnotowej adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu tygodnia, przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych”

2. W adwentowe dni zachęcamy do udziału w codziennej Mszy św. Roratniej o godz. 6.00, natomiast Msza św. Roratnia dla dzieci od poniedziałku do piątku ma miejsce o godz. 17.00. W soboty adwentu gromadzimy się wszyscy na Mszy św. Roratniej o świcie. W adwentowe niedziele nie będzie Mszy św. 
o godz. 7.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca

W pierwszy czwartek o godz. 18.00  modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. 

W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe 
z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. 

W pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 18.30pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Maryjny. 

4. W środę nabożeństwem różańcowym rozpocznie się spotkanie dla Członków Żywego Różańca. 

5. Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas– w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” można otrzymać, począwszy od tej niedzieli po każdej Mszy św. przy wejściu do parku fatimskiego, gdzie znajdują się również publikacje dotyczące orędzia Matki Bożej z Fatimy i tego miejsca, orz prasa katolicka, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Czas adwentu – niech dla każdego z na będzie czasem radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia i na spotkanie z Bogiem w wieczności a Maryja Pani Fatimska niech każdemu z nas  – ukazuje drogi wiodące ku niebu.