II Niedziela Adwentu – 6.12.2020 r.

← wróć do listy

II Niedziela Adwentu – 6.12.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

​​​1. Informujemy wszystkich wiernych, że rekolekcje adwentowe w Sanktuarium – z zachowaniem rygorów sanitarnych – rozpoczną się w przyszłą Niedzielę tj. 13 grudnia i trwać będą do środy włącznie a prowadzić je będzie Ks. Michał Siennicki – pallotyn z WSD w Ołtarzewie.  

2. We wtorek przypada Ur. Niepokalanego Poczęcia NMP. Serdecznie zachęcamy do gorącej modlitwy w Godzinie Łaski dla całego świata tj. o 12.00 w intencji powstrzymania epidemii i nawrócenia dla nas. O tej godzinie Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka i wylewają się fale łask. To swoisty prezent dla ludzkości od Niepokalanej. Nie zapomnijmy o tym. Tego dnia na Mszy św. o godz. 17.00, będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia i wręczenia Medalików dla Dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.

3. Przypominamy i zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w Mszach św. Roratnich ku czci NMP, które mają miejsce w Sanktuarium każdego dnia Adwentu o godz. 6.00, zaś takowa Msza św. dla dzieci; ma miejsce od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

4. Jednocześnie informujemy wszystkich wiernych, że w dniach od 9 grudnia do 11 grudnia włącznie wszystkie Msze św. i nabożeństwa jakie mają miejsce w Sanktuarium, będą sprawowane w Kaplicy Matki Bożej.
Dlaczego? Otóż w tych dniach w Sanktuarium będzie rejestrowany przez Polską Telewizję Koncert kolęd w wykonaniu polskich Artystów. Ten koncert będzie transmitowany w Polskiej Telewizji w Wigilię Bożego Narodzenia.

5. Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas
– w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” znajdują się w pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami przy wejściu do parku fatimskiego. Są tam również materiały związane z Orędziem Matki Bożej 
w Fatimie oraz tym miejscem i prasa katolicka,  natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje mszalne; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim wiernym życzmy obfitości Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu a wpatrzeni w Matkę Bożą chciejmy przeżywać wraz z Maryją święty czas Adwentu.