II Niedziela Adwentu – 4.12.2022 r.

← wróć do listy

II Niedziela Adwentu – 4.12.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie
 1. Informujemy wszystkich wiernych, że rekolekcje adwentowe w Sanktuarium rozpoczną się w przyszłą Niedzielę tj. 11 grudnia i trwać będą do środy włącznie a prowadzić je będzie Ks. Sławomir Radulski – pallotyn z WSD w Ołtarzewie. 
 2. W czwartek przypada Ur. Niepokalanego Poczęcia NMP. Serdecznie zachęcamy do gorącej modlitwy w Godzinie Łaski dla całego świata tj. o 12.00 w intencji trwałego pokoju w świecie – zwłaszcza w Ukrainie i łaski nawrócenia dla nas. O tej godzinie Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka i wylewają się fale łask. To swoisty prezent dla ludzkości od Niepokalanej. Nie zapomnijmy o tym. Tego dnia na Mszy św. o godz. 17.00, będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia
  i wręczenia Medalików dla Dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią dopierwszej Komunii Świętej.
 3. Przypominamy i zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w Mszach św. Roratnich ku czci NMP, które mają miejsce w Sanktuarium każdego dnia Adwentu o godz. 6.00, zaś takowa Msza św. dla dzieci; ma miejsce od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.  
 4. W tym tygodniu mają miejsce następujące spotkania; w poniedziałek o 14.15 dzieci komunijne; w środę o 16.00 dla chłopców klas VIII;  w czwartek o 16.00 dla dziewcząt klas VIII. Spotkanie Scholii w sobotę o 16.00. 
 5. Informujemy wszystkich wiernych, że w przyszłym tygodniu w Sanktuarium rozpoczną się prace związane z rejestracją Koncertu Kolęd przez TV Polsat. Ów Koncert będzie emitowany w TV Polsat w  Wigilię Bożego Narodzenia. Informacje dotyczące sprawowanych nabożeństw i celebracji Eucharystii zostaną podane
  w najbliższą niedzielę. Rekolekcje, które rozpoczynają się za tydzień będą miały normalny przebieg.
 6. Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas
  – w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” znajdują się
  w pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami przy wejściu do parku fatimskiego. Są tam również materiały związane z Orędziem Matki Bożej w Fatimie oraz tym miejscem i prasa katolicka i kalendarze na rok 2023,  natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje mszalne; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim wiernym życzmy obfitości Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu a wpatrzeni w Matkę Bożą chciejmy przeżywać wraz z Maryją święty czas Adwentu.