I Niedziela Adwentu – 27 listopada 2022 r.

← wróć do listy

I Niedziela Adwentu – 27 listopada 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Czasem adwentowym rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Wierzę
  w Kościół Chrystusowy”.
  Wierzyć w Kościół i Kościołowi – mimo trudnych
  i bolesnych spraw. Dlaczego? Bo jest rzeczywistością Bosko-ludzką. Bez wiary nie da się uchwycić i zrozumieć tajemnicy Kościoła. Tak naprawdę jest to konkretyzacja wiary w Boga. Z kolei wierzyć Kościołowi dlatego, że Kościół bazuje na autorytecie samego Boga. Na tyle Kościół będzie wiarygodny, na ile będzie posłuszny Bogu, na ile będzie starał się realizować to, co Boże. Trzeba kochać Kościół, bo on jest nam dany jako Boży dom. Przeżywając ten rok miejmy taką świadomość.
 • W adwentowe dni zachęcamy do udziału w codziennej Mszy św. Roratniej
  o godz. 6.00, natomiast Msza św. Roratnia dla dzieci od poniedziałku do piątku ma miejsce o godz. 17.00. W soboty adwentu gromadzimy się wszyscy na Mszy św. Roratniej o świcie. W adwentowe dni nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 • W pierwszy czwartek o godz. 18.00  modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 • W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci,  i Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo majowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św.
 • W pierwszą sobotę miesiąca  – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Eucharystia i Apel Maryjny. Jednocześnie przypominamy wszystkim wiernym a szczególnie Dzieciom i ich Rodzicom o praktyce nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca dla Dzieci. Zatem  początek nabożeństwa godz. 16.00 a w ramach tegoż nabożeństwa przeżyjemy nabożeństwo różańcowe, medytację pierwszo-sobotnią i Eucharystię. Wszystkich serdecznie zapraszamy.  
 • W tym tygodniu mają miejsce następujące spotkania; w poniedziałek o 14.15 Dzieci komunijne; w środę o 16.00 dla chłopców klas VIII; a o 18.00 dla uczniów klas VI;
  w czwartek o 16.00 dla dziewcząt klas VIII a o 20.00 dla Rodziców dzieci komunijnych; w piątek 15.45 dla dzieci rocznicowych a o 18.00 dla uczniów klas VII; w sobotę o 10.00 dla kandydatów na ministrantów; o 11.00 dla ministrantów i lektorów.  
 • Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas – w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” można otrzymać, począwszy od dzisiejszej niedzieli po każdej Mszy św. przy wejściu do parku fatimskiego, gdzie znajdują się również kalendarze, dewocjonalia oraz publikacje dotyczące objawień w Fatimie.
 • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2023, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Czas adwentu – niech dla każdego z na będzie czasem radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia i na spotkanie z Bogiem w wieczności a Maryja Pani Fatimska niech każdemu z nas  – ukazuje drogi wiodące ku niebu.