II Niedziela Adwentu – 5.12.2021 r.

← wróć do listy

II Niedziela Adwentu – 5.12.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie
1. Informujemy wszystkich wiernych, że rekolekcje adwentowe w Sanktuarium rozpoczną się w przyszłą Niedzielę tj. 12 grudnia i trwać będą do środy włącznie a prowadzić je będzie Ks. Tadeusz Miszewski – pallotyn z Chełmna n/ Wisłą.

2. W środę przypada Ur. Niepokalanego Poczęcia NMP. Serdecznie zachęcamy do gorącej modlitwy w Godzinie Łaski dla całego świata tj. o 12.00 w intencji powstrzymania epidemii i naszego nawrócenia. O tej godzinie Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka i wylewają się fale łask. To swoisty prezent dla ludzkości od Niepokalanej. Nie zapomnijmy o tym. Tego dnia na Mszy św. o godz. 17.00, będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia i wręczenia Medalików dla Dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej. Również w tym dniu kończy się rok poświęcony św. Józefowi. W związku z powyższym zachęcamy wiernych do uczestnictwa we Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 z Aktem Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi.

3. Przypominamy i zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w Mszach św. Roratnich ku czci NMP, które mają miejsce w Sanktuarium każdego dnia Adwentu o godz. 6.00, zaś takowa Msza św. dla dzieci; ma miejsce od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. 
4. W tym tygodniu – spotkanie dla dzieci komunijnych w poniedziałek o 14.30, natomiast  spotkanie dla ich Rodziców również w poniedziałek ale o godz. 20.00.

5. Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas – w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” znajdują się w pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami przy wejściu do parku fatimskiego. Są tam również materiały związane z Orędziem Matki Bożej 
w Fatimie oraz tym miejscem i prasa katolicka,  natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje mszalne; indywidualne, gregoriańskie 
i zbiorowe.

Wszystkim wiernym życzmy obfitości Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu a wpatrzeni w Matkę Bożą chciejmy przeżywać wraz z Maryją święty czas Adwentu.