I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021 r.

← wróć do listy

I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 

1. Czasem adwentowym rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”: to tytuł programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce. 
A jego mottem są słowa z Ewangelii wg św. Jana Apostoła: “„ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie”.  Jego zasadniczym celem jest próba wskazania m.in. na znaczenie skutków Eucharystii, szczególnie tych ukierunkowanych na realizację chrześcijańskiej misji i świadectwa. W centrum jego uwagi znajdujemy postulat – po pandemicznym czasie – bardziej świadomego udziału wiernych we Mszy św. oraz odkrywania zadań wynikających ze zjednoczenia z Chrystusem w Komunii św.. My nie możemy żyć, bez Eucharystii– tak myśleli pierwsi chrześcijanie. Blisko nam do tych słów?. 
2. W adwentowe dni zachęcamy do udziału w codziennej Mszy św. Roratniej 
o godz. 6.00, natomiast Msza św. Roratnia dla dzieci od poniedziałku do piątku ma miejsce o godz. 17.00. W soboty adwentu gromadzimy się wszyscy na Mszy św. Roratniej o świcie. W adwentowe niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiącaW pierwszy czwartek o godz. 18.00  modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. 
W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, 
o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe 
z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 18.30pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Maryjny. 

4. W środę nabożeństwem różańcowym rozpocznie się spotkanie dla Członków Żywego Różańca. 
5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:w poniedziałek o 14.30 dla dzieci komunijnych; w środę o 16.00 dla chłopców klas VII;  w czwartek o 16.00 dla dziewcząt z klas VII; w piątek o 15.45 dla dzieci rocznicowych; również 
w piątek
 o 18.00 dla uczniów klas VI;  w piątek o 19.00 dla uczniów klas VIII; 
w sobotę o 10.00 dla kandydatów na ministrantów; również w sobotę o 11.00 dla ministrantów i lektorów; w sobotę o 14.00 spotkanie scholki.

6. Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas
– w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” można otrzymać, począwszy od tej niedzieli po każdej Mszy św. przy wejściu do parku fatimskiego, gdzie znajdują się również publikacje dotyczące orędzia Matki Bożej z Fatimy i tego miejsca, orz prasa katolicka, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie 
i zbiorowe.

Czas adwentu – niech dla każdego z na będzie czasem radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia i na spotkanie z Bogiem w wieczności a Maryja Pani Fatimska niech każdemu z nas  – ukazuje drogi wiodące ku niebu.