II Niedziela Wielkanocy – 19 kwietnia 2020 r.

← wróć do listy

II Niedziela Wielkanocy – 19 kwietnia 2020 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj przeżywamy w kościele Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Każdy z nas ma aż nazbyt wiele powodów do wdzięczności względem Boga, który nieustannie ogarnia nas pełnym miłości spojrzeniem. Zechciejmy zatem wniknąć w tajemnicę Jego Miłości, biorąc do ręki duchowy „Dzienniczek” św. Siostry FaustynyApostołki Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy też w dniu dzisiejszym do udziału w nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia, które rozpocznie się o godz. 15.00.
  2. Wszystkim wiernym przypominamy, że w Sanktuarium ma miejsce całodzienna Adoracja Najśw. Sakramentu, która rozpoczyna się po Mszy św. porannej i trwa do wieczora z przerwą na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny i powstrzymanie panującej pandemii. Zachęcamy więc wszystkich wiernych do indywidualnej modlitwy w tych intencjach. Proszę Was, abyśmy wzięli ufnie do ręki różaniec” a „wszyscy odzyskamy zdolność  okazywania sobie solidarności i zdolność wzajemnego sobie przebaczania” – jak pisał w Liście Apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” św. Jan Paweł II. 
  3. Przypominamy także, że w Sanktuarium ma miejsce całodzienna spowiedź a uczynimy zadość jednemu z przykazań kościelnych, które mobilizuje nas do przeżycia Sakramentu Pojednania i Komunii Świętej w okresie Wielkanocy gdy przystąpimy do tego sakramentu między Wielkanocą a Uroczystością Trójcy Świętej. Proszę Was, abyśmy o tym nie zapomnieli.   
  4. W czwartek przypada Uroczystość św. Wojciecha Bp i Męczennika – Głównego Patrona naszej Ojczyzny a zarazem dzień imienin Ks. Wojciecha – rektora naszej Wspólnoty. Księdzu Rektorowi a także wszystkim solenizantom życzmy Darów Ducha Świętego oraz spełnienia w kapłaństwie i doświadczenia ludzkiej życzliwości. Polecamy także modlitwom wszystkich wiernych.
  5. Jak zapewne wiemy od jutra w Mszach św. może uczestniczyć 1 osoba na 15m kwadratowych. Zatem w Sanktuarium może uczestniczyć we Mszy św. ok. 60 osób z zachowaniem wszystkich obostrzeń dotyczących troski o nasze zdrowie i życie. 
  6. Wszystkim wiernym naszej parafii a także pielgrzymom z serca dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia, którego doświadczamy w tych trudnych dla każdego chwilach.
  7. Już dziś informujemy, że w poniedziałek 11 maja, było zaplanowane  w Sanktuarium kolejne spotkanie Rodziny Radia Maryja i TV Trwam. Z przykrością informujemy, że z przyczyn oczywistych majowe spotkanie na Krzeptówkach zostało odwołane. Mamy nadzieję, że to spotkanie, które zostało zaplanowane w dniu  17 sierpnia będzie aktualne.  

Trwajmy w Chrystusowej miłości starając się w codzienności żyć wg ewangelicznych wartości. A w tym zadaniu niech nas wspiera Boże błogosławieństwo i prowadzi Pani Fatimska.