Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2020r. – 12 kwietnia 2020 r.

← wróć do listy

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2020r. – 12 kwietnia 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W tę Uroczystość pragnę, wypowiedzieć słowa wdzięczności względem tych, którzy trudzili się, byśmy owocnie przeżyli czas Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Najpierw takie słowa – skieruję w kierunku Księdza Rektora Wojciecha, moich Współbraci oraz Ks. Marcina, który czuwał nad przebiegiem Triduum Paschalnego – to Wam najserdeczniej dziękuję za pracę podejmowaną w tym w Wielkim Poście i w obecnym czasie.  Z podziwem patrzę na S. Julitę i S. Almę oraz SS. Nazaretanki pracujące razem z nami w Sanktuarium. Chcę dzisiaj pamiętać o wszystkich; a nade wszystko o Scholi, towarzyszącej naszym modlitwom, Siostrach zakonnych, Służbie liturgicznej, pracownikach Sanktuarium, PRD naszej parafii, Oddziale Związku Podhalan przy Sanktuarium. Szczególne słowa wdzięczności kieruję ku naszym Przyjaciołom, Dobrodziejom i Wiernym Parafii wspierających nas modlitwą
    i ofiarą w tak trudnym czasie. To wzrusza i zobowiązuje.  Niezwykle ciepło patrzę na Was wszystkich gromadzących się przy ekranach monitorów lub telefonów komórkowych. Ufam, że byliśmy razem i czas nam ofiarowany przez Boga w tym roku przeżyliśmy niezwykle głęboko a zarazem zrodziła się w Nas tęsknota, za Eucharystią, spowiedzią i Sanktuarium. Jednocześnie przypominam, że czynimy zadość jednemu z przykazań kościelnych, które mobilizuje nas do przeżycia Sakramentu Pojednania i Komunii Świętej w okresie Wielkanocy do Uroczystości Trójcy Świętej.    
  2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w Sanktuarium tak, jak w każdej niedzieli.
  3. We wtorek na nowo rozpoczynamy Adorację Najśw. Sakramentu
    w Sanktuarium
    . Przypomnę, adoracja rozpoczyna się po Mszy św. porannej i trwa do wieczora. Zachęcamy więc wszystkich wiernych do indywidualnej modlitwy w intencji uproszenia zakończenia pandemii w świecie i naszej Ojczyźnie. 
  4. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Święto Bożego Miłosierdzia. Ufajmy Bożemu Miłosierdziu i bądźmy wdzięczni Bogu za jego Miłosierdzie, którego tak obficie doświadczamy w życiu codziennym i w sakramencie pojednania. Przypominamy, że o godz. 15.00 w ramach nabożeństwa ku czci Bożego Miłosierdzia, ma również miejsce w Sanktuarium Nowenna przed tym Świętem

Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą wolę, by ta dzisiejsza uroczystość trwała w naszych sercach i umysłach. Niech te Święta będą dla każdego z nas błogosławione.