II Niedziela zwykła – 14.01.2024 r.

← wróć do listy

II Niedziela zwykła – 14.01.2024 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W najbliższy czwartek rozpoczyna się w Kościele mający już ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność są słowa św. „Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego. Zatem w tych dniach chrześcijanie różnych Kościołów mając na uwadze swoje własne winy i grzechy, które doprowadziły do podziałów, oraz pamiętając o testamencie Chrystusa z Wieczernika „aby wszyscy byli jedno”, modlą się wspólnie do Boga o dar jedności między nimi. Nie zapomnijmy o tej modlitwie.
  • Szczególnym patronem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan jest św. Paweł Apostoł ale także św. Wincenty Pallotti – założyciel Zjednoczenia i Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego – Księży Pallotynów i Sióstr Pallotynek. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali w Sanktuarium zewnętrzną  Uroczystość ku czci św. Wincentego Pallottiego – założyciela Zjednoczenia i Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego – Księży Pallotynów i Sióstr Pallotynek. W związku
    z powyższym serdecznie zapraszamy na Mszę św. koncelebrowaną o godz. 11.30.
  • W czwartek o godz. 20.00 Godzina Uwielbienia połączona z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania z naszej parafii ale też wszystkich wiernych. W najbliższą niedzielę o godz. 15.00 rozpocznie się dzień skupienia dla Sióstr Zakonnych.
  • W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; we wtorek o 14.00 zbiórka dla kandydatów na ministrantów, w czwartek o 13.00 spotkanie dla dzieci komunijnych a w sobotę o 10.00 zbiórka dla ministrantów i lektorów.
  • Od wielu już lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1,5% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1,5% wpisać
    w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.
  • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i kalendarze na rok 2024, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Wszystkim wiernym życzymy dobrych dni w nowym tygodniu. Niech ten tydzień będący modlitwą o jedność chrześcijan będzie czasem doświadczenia jedności, pokoju i miłości w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach.