II Niedziela zwykła – 16.01.2022 r.

← wróć do listy

II Niedziela zwykła – 16.01.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie
1. W najbliższy wtorek rozpoczyna się w Kościele, mający już ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność są słowa „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”.  Zatem w tych dniach chrześcijanie różnych Kościołów mając na uwadze swoje własne winy i grzechy, które doprowadziły do podziałów, oraz pamiętając o testamencie Chrystusa 
z Wieczernika „aby wszyscy byli jedno”, modlą się wspólnie do Boga o dar obfitych owoców w postaci jedności między nami. Nie zapomnijmy o tej modlitwie.

2. Szczególnym patronem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan jest św. Paweł Apostoł ale także św. Wincenty Pallotti – założyciel Zjednoczenia 
i Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego – Księży Pallotynów i Sióstr Pallotynek. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali w Sanktuarium zewnętrzną Uroczystość ku czci św. Wincentego Pallottiego – założyciela Zjednoczenia iStowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego – Księży Pallotynów i Sióstr Pallotynek. W związku z powyższym serdecznie zapraszamy na Mszę św. koncelebrowaną o godz. 11.30.

 3. W czwartek o godz. 20.00 Godzina Uwielbieniapołączona z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania z naszej parafii ale też wszystkich wiernych.

4. W naszym Mieście trwa XIII Edycja Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych pt. „Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodziył…”. 
W ramach tego festiwalu 21 stycznia /piątek/ o godz. 16.30 w Sanktuarium rozpocznie się koncert kolędowy w wykonaniu zespołu Zyngry. Wszystkich wiernych serdecznie zapraszamy.

5. Od trzech lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim wiernym życzymy dobrych dni w nowym tygodniu. Niech ten tydzień będący modlitwą o jedność chrześcijan będzie czasem doświadczenia jedności, pokoju 
i miłości w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach.