III Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2023 r.

← wróć do listy

III Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2023 r.

                        Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj rozpoczęły się w Sanktuarium rekolekcje adwentowe i trwać będą do środy włącznie a prowadzi je Ks. Grzegorz Suchodolski – pallotyn z WSD w Ołtarzewie. A spotkania rekolekcyjne mają miejsce o godz. 6.00; 12.00 i 17.00. Wszystkich zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach.
 • Również dzisiaj o godz. 15.00 rozpocznie się dzień skupienia dla Sióstr zakonnych
 • Wszystkich wiernych serdecznie zachęcamy do udziału w Mszach Św. „Roratnich” i Nowennie do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Nowenna rozpoczęła się wczoraj i będzie miała miejsce każdego dnia na zakończenie Mszy św. Roratniej.
 • W czwartek o godz. 20.00 Godzina Uwielbienia połączona z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania z naszej parafii ale też wszystkich wiernych.
 • Wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii w środę od godz. 9.00
 • Betlejemskie Światło Pokoju”, przyniesione przez harcerzy, zwyczajem lat minionych – jest wystawione w kaplicy Matki Bożej.
 • Od jutra do niedzieli Chrztu Pańskiego nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu. Jednak o godz. 15.00 codziennie będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 • Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas
  – w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” znajdują się
  w pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami przy wejściu do parku fatimskiego. Tam też są publikacje dotyczące orędzia Matki Bożej
  w Fatimie, kalendarze i pamiątki związane z Bożym Narodzeniem,
  natomiast
  w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Wszystkim życzymy – zgodnie z przesłaniem dzisiejszej niedzieli – spokoju
i radości w przeżywaniu czasu adwentowego i wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.