IV Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2023r.

← wróć do listy

IV Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2023r.

     Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Niech wieczornej wigilijnej wieczerzy towarzyszy Światło Betlejemskie, które można zabrać z kaplicy Matki Bożej do godz. 16.00, a także wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Przy wigilijnym stole wspomnijmy również tych, którzy przed nami odeszli do wieczności. Zwracamy się jednocześnie z prośbą, by w Rodzinach chrześcijańskich na stół wigilijny nie podawano alkoholu. Przypominamy, że dzisiaj   nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i 19.00.  Od godz. 13.00 kościół będzie zamknięty do godz. 22.00.
 • Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Pasterka – jak zawsze o północy.
  Wszystkich parafian, pielgrzymów oraz gości serdecznie zapraszamy. Wiernych naszej parafii oraz Siostry Zakonne prosimy o zajęcie miejsc na chórze. Wejście na chór będzie miało miejsce od strony zakrystii. W Boże Narodzenie Msze św.
  w Sanktuarium będą sprawowane o godz. 8.30; 10.00, 11.30, 17.00 i 19.00
  – tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 • W drugi dzień świąt – Msze św. w Sanktuarium jak każdej niedzieli. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Za wszystkie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • Czas Świąt Bożego Narodzenia – jest czasem Rodzinnego i radosnego Świętowania, więc niezwykle trudno sobie wyobrazić, by ów czas nie był świętowany w Zakopanem i Skalnym Podhalu w niezwykle pięknych strojach góralskich z zachowaniem miejscowej tradycji i zwyczajów.
 • Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas
  – w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciomznajdują się
  w pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami. Można je zabrać do domu jeszcze dziś do godz. 13.00. Tam też są  publikacje dotyczące Orędzia Matki Bożej w Fatimie oraz kalendarze i dewocjonalia.
 • Z sakramentu pojednania można skorzystać w Sanktuarium jeszcze dziś do godz. 13.00.
 • Już dziś informujemy, że wizyta duszpasterska w naszej parafii rozpocznie się 28 grudnia. Wiernych naszej parafii – jak zawsze – nawiedzać będziemy od godz. 9.00. Szczegółowy program wizyty duszpasterskiej jest wyłożony na stolikach w Sanktuarium.

Wszystkim życzmy Bożej radości, ciepła i pokoju w przeżywaniu dnia dzisiejszego, Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi a Maryja Pani Fatimska uczy wsłuchiwania się w Boże Słowa i zachowywania ich w swym sercu.